Simeone Vinisius haqida savolga javob bermadi
Madridning «Atletiko» jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone «Real» bilan bo‘ladigan derbi oldidan Vinisius Junioning hozirgi o‘rniga doir savolga javob berishdan bosh tortdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun La Liga musobaqasining yettinchi turida «matraschilar» o‘z maydonida «ko‘k-oq» jamoasini qabul qiladi. Matbuot anjumanida jurnalistlar argentinalik murabbiydan Vinisiusning «Real»dagi hozirgi roli haqida fikr so‘rashdi, ammo Simeone javob berishni rad etdi va bunday savol unga emasligini ta’kidladi.
Madrid derbisi Moskva vaqti bilan soat 17:15da boshlanadi. Hozirda «Real» 18 ochko bilan jadvalda birinchi o‘rinda turibdi, «Atletiko» esa 9 ochko bilan to‘qqizinchi pog‘onada joylashgan.

Симеоне отказался отвечать на вопрос о Винисиусе
Главный тренер мадридского «Атлетико» Диего Симеоне отказался отвечать на вопрос о текущем положении Винисиуса Жуниора перед дерби с «Реалом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня в седьмом туре Ла Лиги «матрасники» примут на своём поле команду «красно-бело-синих». На пресс-конференции журналисты спросили аргентинского тренера о роли Винисиуса в «Реале», однако Симеоне отказался отвечать и подчеркнул, что такие вопросы не к нему.
Мадридское дерби начнётся в 17:15 по московскому времени. В настоящее время «Реал» занимает первое место в таблице с 18 очками, а «Атлетико» располагается на девятой позиции с 9 очками.