Markinyos jarohati sabab PSJ "Barselona"ga qarshi o‘ynamaydi
«PSJ» jamoasi sardori Markinyosning jarohati qanchalik jiddiyligi ma’lum bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Markaziy himoyachi 22 sentyabr kuni bo‘lib o‘tgan Fransiya Ligasi 1-turidagi «Marsel»ga qarshi o‘yindan keyin jarohat oldi. Ushbu o‘yin minimal hisob bilan yutqazildi.
Jurnalist Loik Tanzi ma’lumotiga ko‘ra, braziliyalik futbolchi taxminan ikki-uch hafta maydonga tusha olmaydi. Markaziy himoyachi aniq 27 sentyabr kuni bo‘ladigan «Oser»ga qarshi chempionat o‘yinida ishtirok eta olmaydi.
Shuningdek, u 1 oktabrda o‘tkaziladigan Chempionlar Ligasi guruh bosqichi doirasidagi «Barselona»ga qarshi muhim uchrashuvda va 5 oktabr kuni «Lille»ga qarshi o‘yinda ham jamoasiga yordam bera olmaydi. Bundan tashqari, 17 oktabr kuni bo‘lib o‘tadigan «Strasburg»ga qarshi o‘yinda ham uning qatnashishi shubha ostida qolmoqda.
Markinyosning jarohati jamoa uchun katta yo‘qotish bo‘lib, uning sog‘ayishi va maydonga qaytishi jamoaning natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Mutaxassislar uning to‘liq tiklanishi uchun vaqt kerakligini ta’kidlamoqda.

Из-за травмы Маркиньоса ПСЖ не сыграет против "Барселоны"
Стало известно, насколько серьёзна травма капитана команды «ПСЖ» Маркиньоса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Центральный защитник получил травму после матча 1-го тура Лиги 1 Франции против «Марселя», который состоялся 22 сентября. Эта игра была проиграна с минимальным счётом.
По информации журналиста Лоика Танзи, бразильский футболист не сможет выйти на поле примерно в течение двух-трёх недель. Центральный защитник точно пропустит чемпионатный матч против «Осера», который состоится 27 сентября.
Кроме того, он не сможет помочь своей команде в важной встрече группового этапа Лиги чемпионов против «Барселоны» 1 октября, а также в матче против «Лилля» 5 октября. Также участие Маркиньоса в игре против «Страсбура» 17 октября остаётся под вопросом.
Травма Маркиньоса является большой потерей для команды, и его восстановление и возвращение на поле могут повлиять на результаты команды. Специалисты подчёркивают, что для полного восстановления ему потребуется время.