Batrakov "Barselona"da o‘ynashi mumkin, deydi Gasilin
Bu fikr bilan Sankt-Peterburgning sobiq hujumchisi Aleksey Gasilin o‘rtoqlashdi. Gasilin «Match TV» telekanalidagi dasturda shunday dedi: Agar taklif bo‘lsa, men o‘zim Alekseyga borib, uni qo‘limga olib, «Barselona»ga olib boraman.
U yerda o‘ynay oladimi? Agar unga imkon bersalar, bu mumkin.
Yosh yarim himoyachi 20 yoshda bo‘lib, uning transfer qiymati 23 million yevroga baholanmoqda. Joriy mavsumda Rossiya Premyer Ligasi doirasida Batrakov to‘qqizta o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Uning yuqori natijalari kelajakda katta klublar e’tiborini tortishi aniq. Shuningdek, futbolchining o‘sishi va rivojlanishi uchun yangi imkoniyatlar ochilishi kutilmoqda.

Батраков может играть в "Барселоне", говорит Гасилин
Российский полузащитник Алексей Батраков из команды «Локомотив» может играть в каталонском клубе «Барселона», если ему предоставят такую возможность. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Такое мнение выразил бывший нападающий из Санкт-Петербурга Алексей Гасилин. Гасилин сказал в программе на телеканале «Матч ТВ»: Если будет предложение, я сам приду к Алексею, возьму его за руку и приведу в «Барселону».
Сможет ли он там играть? Если ему дадут шанс, это возможно.
Молодому полузащитнику 20 лет, и его трансферная стоимость оценивается в 23 миллиона евро. В текущем сезоне в рамках Российской Премьер-Лиги Батраков сыграл в девяти матчах и сумел забить восемь голов.
Его высокие результаты наверняка привлекут внимание крупных клубов в будущем. Также ожидается, что для футболиста откроются новые возможности для роста и развития.