Eks-murabbiy: Ronaldo mingta gol bilan esda qoladi
Unga ko‘ra, Krishtianu doimo mingta gol muallifi sifatida esda qoladi. Butun dunyo uning bu yutug‘i haqida suhbatlashadi.
Ayniqsa, Ronalduning minginchi golini o‘tkazib yuborgan darvozabon o‘zini qanday his qilishi haqida o‘ylash kerak. U shu golni o‘tkazib yuborgan darvozabon sifatida tarixda qoladi, dedi mutaxassis Goal.com portaliga bergan intervyusida.
Hozirgi kunga kelib, Krishtianuning faoliyatida jami 946 ta gol qayd etilgan. Portugaliyalik futbolchining Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi bilan tuzgan shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Shartnoma davomida u jamoa safida o‘z mahoratini namoyish etishda davom etadi. Krishtianu Ronalduning faoliyati va yutuqlari futbol ixlosmandlari uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib qolmoqda.

Бывший тренер: Роналду запомнится тысячей голов
Бывший тренер, экс-наставник "Манчестер Юнайтед" Рене Мюлленстен высказал своё мнение о карьере 40-летнего португальского нападающего Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Криштиану навсегда останется в памяти как автор тысячи голов. Весь мир говорит об этом достижении.
Особенно стоит подумать о том, как чувствует себя вратарь, пропустивший тысячный гол Роналду. Он навсегда останется в истории как вратарь, пропустивший этот гол, — сказал специалист в интервью порталу Goal.com.
На сегодняшний день в карьере Криштиану зафиксировано всего 946 голов. Контракт португальского футболиста с клубом "Аль-Наср" из Саудовской Аравии рассчитан до середины 2027 года.
В течение срока контракта он продолжит демонстрировать своё мастерство в составе команды. Карьера и достижения Криштиану Роналду остаются важными для футбольных болельщиков.