Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi va hozirgi ekspert Igor Semshov Rossiya Premyer Ligasi hujumchi futbolchilaridagi muammo haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bizning futbolimizda hujumchi o‘yinchilar ko‘pincha himoyada yetarlicha harakat qilmaydi. Evropada esa vaziyat aksincha, u yerda hujumchilar ham himoyada faol qatnashadi.
Semshovning ta’kidlashicha, ko‘pchilik futbolchilar himoyada to‘liq kuch sarflash shart emas, deb o‘ylaydi, bu esa jamoaning umumiy o‘yini sifatiga salbiy ta’sir ko‘rsatadi. U bu fikrlarini "Match TV" telekanalida bergan intervyusida aytib o‘tdi.
Hozirgi vaqtda Rossiya chempioni "Krasnodar" jamoasi hisoblanadi. Joriy mavsumda Premyer-liganing peshqadam jamoasi Murad Musayev boshqaruvidagi jamoa bo‘lib turibdi.
Ikkinchi o‘rinda Moskva markazidagi CSKA, uchlikni esa Kaliningradning "Baltika" jamoasi yakunlamoqda. Ushbu jamoalar o‘nchi turda o‘zaro bellashadi.
Bu o‘yin Rossiya futbolining dolzarb voqealaridan biri bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Проблемы с защитой у нападающих Российской Премьер-лиги
Бывший игрок сборной России и нынешний эксперт Игорь Семшов высказался о проблемах нападающих в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в нашем футболе нападающие часто недостаточно активно участвуют в обороне. В Европе же ситуация обратная, там нападающие также активно помогают в защите.
Семшов отметил, что многие футболисты считают, что не обязательно выкладываться на полную в обороне, что негативно сказывается на общем качестве игры команды. Об этом он рассказал в интервью телеканалу "Матч ТВ".
В настоящее время чемпионом России является команда "Краснодар". В этом сезоне лидирует команда под руководством Мурада Мусаева.
На втором месте находится московский ЦСКА, а тройку замыкает калининградская "Балтика". Эти команды встретятся в десятом туре.
Этот матч является одним из актуальных событий российского футбола и с большим интересом ожидается болельщиками.