Futbol mutaxassisi Rinat Bilyaletdinov Moskva “Lokomotiv” jamoasining Rossiyalik futbolchilarga bo‘lgan ishonchi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U “Lokomotiv” tarkibida deyarli xorijlik futbolchilar yo‘qligini ta’kidladi va shuning uchun jamoa gollarni aynan mahalliy o‘yinchilar orqali kiritayotganini qayd etdi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Rossiyalik futbolchilarning yaxshi natija ko‘rsatishi jamoani yangi xalq jamoasi sifatida ko‘rishga asos yaratadi.
Shuningdek, “Lokomotiv” safida Rossiya Premyer-ligasining eng yaxshi to‘purarlaridan biri, yarim himoyachi Aleksey Batrakov faoliyat yuritayotganini eslatib o‘tish lozim. U hozirga qadar to‘qqiz o‘yinda sakkizta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Bugungi kunda, 27 sentyabr holatiga ko‘ra, Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa Rossiya chempionatining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Ushbu natijalar jamoaning yuqori darajada o‘ynayotganidan dalolat beradi va muxlislar uchun umidlarni oshirmoqda.

Локомотив признан новой национальной командой России
Футбольный эксперт Ринат Билялетдинов высказался о доверии московского «Локомотива» к российским футболистам. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в составе «Локомотива» практически нет иностранных игроков, и поэтому команда забивает голы именно за счёт местных футболистов. По словам специалиста, хорошие результаты российских игроков создают основания рассматривать команду как новую народную сборную.
Также стоит напомнить, что в составе «Локомотива» выступает один из лучших бомбардиров Российской Премьер-лиги, полузащитник Алексей Батраков. Он сумел забить восемь голов в девяти матчах.
На сегодняшний день, по состоянию на 27 сентября, команда под руководством Михаила Галактионова занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата России. Эти результаты свидетельствуют о высоком уровне игры команды и вселяют надежды у болельщиков.