Rui Koshta, sobiq portugal futbolchisi va hozirda Lissabonning "Benfika" klubining prezidenti, jamoa bosh murabbiyi Joze Mourinyu bilan tuzilgan shartnoma shartlari haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi mavsum uchun murabbiyga uch million, keyingi mavsum uchun esa to‘rt million miqdorida maosh belgilangan. Bu Joze Mourinyu uchun Portugaliyadan ketganidan keyingi eng kam daromad hisoblanadi.
Shuningdek, murabbiy oldindan shartnomani bekor qilish sharti bilan bog‘liq bandni ham qabul qilgan, bu summa uning mavsumlik maoshidan pastroqdir. Bu orqali u klubga katta hurmat ko‘rsatganini namoyish qilgan.
62 yoshli murabbiy 18 sentyabr kuni "Benfika" jamoasiga bosh murabbiy sifatida tayinlangan va ikki yillik mehnat shartnomasiga imzo chekkan. Ushbu shartnoma jamoa va murabbiy o‘rtasidagi ishonch va hamkorlikni mustahkamlashga xizmat qiladi.

Главный тренер Бенфики Моуринью получил низкую зарплату
Руи Кошта, бывший португальский футболист и ныне президент клуба «Бенфика» из Лиссабона, рассказал о условиях контракта главного тренера команды Жозе Моуринью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на первый сезон тренеру установлена зарплата в три миллиона, а на следующий сезон — четыре миллиона. Это самая низкая зарплата для Жозе Моуринью после его ухода из Португалии.
Кроме того, тренер согласился на пункт в контракте, предусматривающий возможность досрочного расторжения, сумма которого ниже его сезонной зарплаты. Таким образом он проявил большое уважение к клубу.
62-летний тренер был назначен главным тренером «Бенфики» 18 сентября и подписал двухлетний трудовой договор. Этот контракт служит укреплению доверия и сотрудничества между командой и тренером.