"Spartak" Ryabchuk bilan shartnomani uzaytirmaydigan bo‘ldi
Spartak jamoasining himoyachilari Daniil Denisov va Oleg Ryabchukning kelajagi haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
RB Sport nashrining xabar berishicha, qizil-oq jamoa rahbariyati 27 yoshli Moldaviya fuqarosi Oleg Ryabchuk bilan amaldagi shartnomani uzaytirmaslikni rejalashtirmoqda. Uning klub bilan tuzilgan shartnomasi 2026 yil yozida yakunlanadi.
Shu bilan birga, Spartak jamoasi 22 yoshli Daniil Denisovga yangi shartnoma taklif etmoqchi, chunki uning amaldagi shartnomasi joriy mavsum oxirigacha amal qiladi. Joriy mavsumda Ryabchuk barcha musobaqalarda jami sakkizta o‘yinda maydonga tushdi, ammo gol yoki assist bilan ajralib qolmadi.
Denisov esa shu mavsumda o‘n ikkita o‘yinda ishtirok etdi, biroq u ham gol urish yoki assist qilishda muvaffaqiyat qozonmadi. Shu tariqa, Spartak jamoasi yosh himoyachini saqlab qolishni maqsad qilgan.

"Спартак" решил не продлевать контракт с Рябчуком
Появилась информация о будущем защитников команды Спартак Даниила Денисова и Олега Рябчука. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания RB Sport, руководство красно-белой команды планирует не продлевать действующий контракт с 27-летним гражданином Молдавии Олегом Рябчуком. Его контракт с клубом заканчивается летом 2026 года.
В то же время команда Спартак намерена предложить новый контракт 22-летнему Даниилу Денисову, так как его текущий контракт действует до конца этого сезона. В этом сезоне Рябчук сыграл в общей сложности восемь матчей во всех соревнованиях, но не отметился голами или результативными передачами.
Денисов же в этом сезоне принял участие в двенадцати матчах, однако также не добился успеха в забитых голах или ассистах. Таким образом, команда Спартак ставит целью сохранить молодого защитника.