Luis Enrike Flikdan uch barobar ko‘proq ovoz to‘pladi
«Oltin to‘p» mukofoti matbuot xizmati 2024/25 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra eng yaxshi murabbiy nomzodi bo‘yicha ovoz berish natijalarini e’lon qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Marosimda mukofotni «PSJ» jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike qo‘lga kiritgani ma’lum bo‘ldi. Enrike 118 ochko to‘plab, asosiy raqibi «Barselona» murabbiyi Hans-Diter Flikdan ancha oldinda turdi.
Nemis mutaxassisi 44 ochko bilan ikkinchi o‘rinni egalladi. Uchinchi pog‘onani «Chelsi» jamoasidan Enzo Mareska (27 ochko) band etdi.
Eng yaqin nomzod «Liverpul» jamoasidan Arne Slot bo‘lib, u 26 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda joylashdi. O‘tgan mavsumda «PSJ» Fransiya chempioni bo‘ldi, mamlakat kubogi va superkubogini qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, parijliklar tarixlarida birinchi marta Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lib, Klub jahon chempionati finaliga chiqishdi. Bu yutuqlar jamoaning yuqori darajada faoliyat yuritayotganidan dalolat beradi.

Луис Энрике набрал в три раза больше голосов, чем Флик
Пресс-служба премии «Золотой мяч» объявила результаты голосования за лучшего тренера по итогам сезона 2024/25. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На церемонии стало известно, что награду получил главный тренер команды «ПСЖ» Луис Энрике. Энрике набрал 118 очков, значительно опередив своего главного соперника, тренера «Барселоны» Ханса-Дитера Флика.
Немецкий специалист занял второе место с 44 очками. Третье место занял Энцо Мареска из «Челси» (27 очков).
Ближайшим кандидатом стал Арне Слот из «Ливерпуля», который занял четвёртое место с 26 очками. В прошлом сезоне «ПСЖ» стал чемпионом Франции, завоевал Кубок страны и Суперкубок.
Кроме того, парижане впервые в своей истории стали победителями Лиги чемпионов и вышли в финал Клубного чемпионата мира. Эти достижения свидетельствуют о высоком уровне деятельности команды.