Rivaldo: Yamal 2026 yilda "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritadi
Sobiq kataloniyaning «Barselona» jamoasi hujumchisi Rivaldo 18 yoshli qanot himoyachisi Lamin Yamalning «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu futbolchida 2026 yilda «Oltin to‘p»ni yutish uchun barcha imkoniyatlar mavjud. Joriy mavsumda Yamal o‘tgan yilga nisbatan yanada yorqin o‘yin namoyish etadi.
Sovrin olish uchun uning ko‘p gol urishi va assistentlik qilishi muhimdir. Faqat o‘yin darajasi emas, balki statistik ko‘rsatkichlar ham e’tiborga olinadi, dedi braziliyalik futbolchi Tribal Football nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, 2025 yilda Yamal France Football tomonidan o‘tkazilgan ovoz berishda ikkinchi o‘rinni egallagan. Shu yili «Oltin to‘p»ni fransiyalik Usmon Dembele qo‘lga kiritgan.

Ривалдо: Ямал в 2026 году получит "Золотой мяч"
Бывший нападающий каталонской «Барселоны» Ривалдо высказался о шансах 18-летнего защитника Ламина Ямала на получение приза «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у этого футболиста есть все возможности выиграть «Золотой мяч» в 2026 году. В текущем сезоне Ямал демонстрирует игру ещё ярче, чем в прошлом году.
Для получения приза важно, чтобы он забивал много голов и делал голевые передачи. Учитываться будут не только уровень игры, но и статистические показатели, — сказал бразильский футболист в интервью изданию Tribal Football.
Напомним, в 2025 году Ямал занял второе место в голосовании, проведённом France Football. В том же году «Золотой мяч» получил француз Усман Дембеле.