Tramp ba’zi shaharlarni o‘yinlardan mahrum qilishi mumkin
Amerika Qo‘shma Shtatlari prezidenti Donald Tramp ba’zi Amerika shaharlarini o‘yinlarni o‘tkazish huquqidan mahrum qilish mumkinligini aytdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Buning sababini xavfsizlik kafolatlarining yetarli emasligi bilan izohladi. Gap AQShning g‘arbiy qismidagi Los-Anjeles, San-Fransisko va Sietl kabi shaharlar haqida bormoqda.
Qiziq tomoni shundaki, ushbu shaharlar rahbariyati Trampning siyosiy raqiblari safida turadi, shuning uchun muammo xavfsizlikda emas, balki siyosiy qarama-qarshilikda bo‘lishi mumkin. Trampning so‘zlariga ko‘ra, xavfsizlikni ta’minlash zarur.
Shu bilan birga, ba’zi shaharlarni boshqarayotganlar vazifalarini anglamayotgani sababli, ular o‘yinlarni o‘tkazish uchun boshqa shaharlar tanlanishi mumkin. U shunday dedi: “Biz xavfsizlikni kafolatlashimiz kerak.
Agar ular vazifalarini tushunmasa, o‘yinlarni boshqa shaharlar o‘tkazadi.” 2026 yilgi Jahon chempionati 11 iyunda boshlanadi. Ushbu qaror o‘yinlarning o‘tkazilish joylariga ta’sir qilishi mumkin.
Shuning uchun shaharlar rahbarlari xavfsizlik masalalariga alohida e’tibor qaratishi lozim. O‘yinlarning muvaffaqiyatli o‘tishi uchun barcha zarur chora-tadbirlar ko‘rilishi zarur.

Трамп может лишить некоторые города права на проведение игр
Президент Соединённых Штатов Америки Дональд Трамп заявил, что некоторые американские города могут быть лишены права проводить игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Причиной он назвал недостаточные гарантии безопасности. Речь идёт о таких городах на западном побережье США, как Лос-Анджелес, Сан-Франциско и Сиэтл.
Интересно, что руководство этих городов находится в оппозиции к Трампу, поэтому проблема может быть не в безопасности, а в политическом противостоянии. По словам Трампа, необходимо обеспечить безопасность.
При этом, поскольку некоторые городские власти не осознают свои обязанности, для проведения игр могут быть выбраны другие города. Он сказал: «Мы должны гарантировать безопасность.
Если они не понимают своих обязанностей, игры проведут другие города.» Чемпионат мира 2026 года начнётся 11 июня. Это решение может повлиять на места проведения игр.
Поэтому руководителям городов следует уделять особое внимание вопросам безопасности. Для успешного проведения игр необходимо принять все необходимые меры.