Cherchesov El-Maxrui o‘yinda ishtirok etmaydi
Grozniy shahrining "Ahmat" klubi bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov "Akron" jamoasi bilan bo‘ladigan o‘yinga tayyorgarlik va tarkib haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin 27 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 14:00 da boshlanadi va mamlakat chempionatining o‘nchi turi doirasida o‘tkaziladi. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa tarkibida marokashlik hujumchi Anas el-Mahraui o‘yinda ishtirok eta olmaydi.
U sentabr boshida jamoaga qo‘shilgan bo‘lib, hozirda orqa sohasida muammolar mavjud. O‘tgan kuni tibbiy ko‘rikdan o‘tkazilgan va natijalari bugun ma’lum bo‘ladi.
Jamoaning qolgan a’zolari reja bo‘yicha mashg‘ulotlarni davom ettirmoqda. O‘tgan mavsumda 24 yoshli hujumchi Marokashning "Meknes" jamoasida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urgan va 3 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Черчесов не примет участия в матче Эль-Махруи
Главный тренер грозненского клуба "Ахмат" Станислав Черчесов высказался о подготовке и составе на матч с командой "Акрон". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра состоится 27 сентября в 14:00 по московскому времени и пройдет в рамках десятого тура чемпионата страны. По словам Черчесова, марокканский нападающий Анас Эль-Махрауи не сможет принять участие в матче.
Он присоединился к команде в начале сентября и в настоящее время испытывает проблемы с задней частью тела. Вчера он прошёл медицинское обследование, результаты которого станут известны сегодня.
Остальные игроки команды продолжают тренировки согласно плану. В прошлом сезоне 24-летний нападающий провёл 30 матчей за марокканский клуб "Мекнес", забил 10 голов и сделал 3 результативные передачи.