Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" jamoasiga yangi qo‘shilgan Inyigo Martinez jamoaning darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, "Al-Nasr" raqobatbardosh jamoa bo‘lib, barcha chempionlik unvonlarini qo‘lga kiritishga intiladi va bu maqsad aniq ko‘zga tashlanadi. Biroq oldinda hali ko‘p mehnat qilish kerak.
Martinez Saudiya chempionatining darajasi kutilganidan yuqori ekanini ta’kidladi. Himoyachi sifatida u Saudiya Arabistonida g‘alaba qozonish oson emasligini, chunki o‘yin tezligi juda yuqori ekanligini tan oldi.
Hozirgi vaqtda "Al-Nasr" Saudiya Pro-ligasida to‘rt turdan so‘ng 12 ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. Navbatdagi turda "Al-Nasr" o‘z maydonida "Al-Fateh" jamoasini qabul qiladi.
Jamoa va uning yangi o‘yinchisi oldida katta vazifalar turibdi. Ular muxlislar va mutaxassislarning umidlarini oqlashga harakat qilmoqda.
Saudiya chempionati kuchli va raqobatbardosh bo‘lib, har bir o‘yin qiyin kechadi. Shuning uchun jamoa har doim tayyor va diqqatli bo‘lishi kerak.
Inyigo Martinezning so‘zlari "Al-Nasr"ning yuqori maqsadlarini va jamoaning kuchli taraflarini ko‘rsatadi.

Иниго Мартинес: Аль-Наср нацелен на все чемпионства
Новый игрок саудовского клуба "Аль-Наср" Иниго Мартинес высказался о уровне команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, "Аль-Наср" является конкурентоспособной командой, стремящейся завоевать все чемпионские титулы, и эта цель явно видна. Однако впереди ещё много работы.
Мартинес отметил, что уровень чемпионата Саудовской Аравии выше, чем ожидалось. В качестве защитника он признал, что побеждать в Саудовской Аравии нелегко, так как скорость игры очень высокая.
В настоящее время "Аль-Наср" лидирует в Саудовской Про-лиге после четырёх туров с 12 очками. В следующем туре "Аль-Наср" примет на своём поле команду "Аль-Фатех".
Перед командой и её новым игроком стоят большие задачи. Они стараются оправдать надежды болельщиков и специалистов.
Чемпионат Саудовской Аравии силён и конкурентоспособен, каждая игра проходит тяжело. Поэтому команда всегда должна быть готова и внимательна.