Futbol sharhlovchisi Konstantin Genich Rossiya chempionatiga Leonid Slutskining qaytishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda 54 yoshli mutaxassis Xitoyning Shanxay Shenxua klubini boshqarmoqda. Genichning so‘zlariga ko‘ra, Slutskining Rossiyada ishlashga umuman istagi yo‘q.
Biroq Shanxay bilan tuzilgan shartnomada shunday band bor-ki, u Nikolaich singari sotib olinishi mumkin, faqat qiziqtirish kerak. Mutaxassis fikricha, Slutskiy “Spartak” klubiga o‘tmaydi, chunki uning armiyaga oid o‘tmishi bor.
Shu bilan birga, kelajakda Slutskiga “Dinamo” yoki “Zenit”da ishlash qiziqarli bo‘lishi mumkin. 26 turdan so‘ng Shanxay Shenxua Xitoy chempionatida uchinchi o‘rinda bormoqda va yetakchidan uch ochko ortda qolmoqda.
Slutskiy ikki gol urganidan so‘ng mamlakat Superkubogini ikki marta qo‘lga kiritganini ta’kidlash lozim.

Genich: Слуцкий еще не готов возвращаться в Россию
Футбольный комментатор Константин Генич высказался о вероятности возвращения Леонида Слуцкого в российский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время 54-летний специалист возглавляет китайский клуб Шанхай Шэньхуа. По словам Генича, у Слуцкого вообще нет желания работать в России.
Однако в контракте с Шанхаем есть пункт, по которому его можно выкупить, как Николаича, если проявить интерес. По мнению специалиста, Слуцкий не перейдет в клуб «Спартак», так как у него есть армейское прошлое.
В то же время в будущем для Слуцкого может быть интересно работать в «Динамо» или «Зените». После 26 туров Шанхай Шэньхуа занимает третье место в чемпионате Китая и отстает от лидера на три очка.