Tyukavin va Karpin o‘rtasida professional munosabatlar saqlanmoqda
Aleksey Safonov, poytaxtning «Dinamo» jamoasi hujumchisi Konstantin Tyukavinning agenti, futbolchi va murabbiy Valeriy Karpin o‘rtasidagi munosabatlar haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Kostiya va Karpin o‘rtasida doimo yaxshi aloqalar mavjud bo‘lgan, ular ilgari terma jamoada birga ishlaganlar. Safonovning fikricha, Tyukavin «Dinamo» va terma jamoa darajasiga mos keladigan futbolchidir.
Ular orasida aniq professional masofa bor, ya’ni murabbiy va o‘yinchi sifatida munosabatlar saqlanadi. Shuningdek, eslatib o‘tish lozimki, Valeriy Karpin o‘tgan yozda «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlangan.
Hozirgi vaqtda jamoa Rossiya chempionatida oltinchi o‘rinda turibdi va 15 ochko to‘plagan. Joriy mavsumda Tyukavin barcha turnirlarni hisobga olgan holda uchta o‘yinda maydonga tushib, bittagina gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Bu ma’lumotlar jamoaning hozirgi holati va futbolchining o‘yindagi faoliyati haqida aniq tasavvur beradi.

Профессиональные отношения между Тюкавиным и Карпиным сохраняются
Алексей Сафонов, агент нападающего столичной команды «Динамо» Константина Тюкавина, высказался о взаимоотношениях футболиста и тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, между Костей и Карпиным всегда были хорошие отношения, они ранее работали вместе в сборной. По мнению Сафонова, Тюкавин — футболист, соответствующий уровню «Динамо» и сборной.
Между ними существует четкая профессиональная дистанция, то есть сохраняются отношения тренера и игрока. Также стоит отметить, что Валерий Карпин был назначен главным тренером «Динамо» прошлым летом.
В настоящее время команда занимает шестое место в чемпионате России и набрала 15 очков. В этом сезоне Тюкавин, учитывая все турниры, вышел на поле в трёх матчах и сумел забить один гол.