Italiya chempionati doirasida bo‘lib o‘tadigan «Milan» va «Napoli» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv oldidan «Milan» jamoasi bosh murabbiyi Massimiliano Allegri fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Napoli» joriy mavsumda o‘z kuchini sezilarli darajada oshirgan va ular hali ham chempionatning asosiy favoritlaridan hisoblanadi. Allegri ushbu o‘yinni qiziqarli va muhim deb baholadi.
28 sentabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadigan o‘yin Italiya chempionatining beshinchi tur doirasida bo‘lib, Moskva vaqti bilan soat 21:45da boshlanadi. Ushbu bahsni jonli matn ko‘rinishida LiveResult portali orqali kuzatish mumkin.
Hozirgi paytda «Napoli» 12 ochko bilan Seriya A turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda, «Milan» esa 9 ochko bilan uchinchi o‘rinda bormoqda. Ushbu uchrashuv jamoalar uchun muhim bo‘lib, chempionatdagi o‘z o‘rnini mustahkamlashga xizmat qiladi.

Аллегри: "Наполи" главный фаворит Серии А
Главный тренер «Милана» Массимилиано Аллегри высказался перед матчем между командами «Милан» и «Наполи» в рамках чемпионата Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Наполи» значительно усилился в этом сезоне и по-прежнему считается одним из главных фаворитов чемпионата. Аллегри оценил эту игру как интересную и важную.
Матч, который состоится в воскресенье, 28 сентября, в рамках пятого тура чемпионата Италии, начнется в 21:45 по московскому времени. Следить за ходом встречи в режиме онлайн можно на портале LiveResult.
В настоящее время «Наполи» лидирует в турнирной таблице Серии А с 12 очками, а «Милан» занимает третье место с 9 очками. Эта встреча важна для обеих команд и поможет укрепить их позиции в чемпионате.