Bulykin CSKA va "Baltika" o‘rtasidagi o‘yinni bashorat qildi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin poytaxtdagi CSKA va Kaliningradning "Baltika" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvga oid taxminlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining o‘nchi turida bo‘lib o‘tadigan mazkur o‘yinda jamoalar 28 sentyabr kuni maydonga tushadi. Bulykin "Match TV"ga bergan intervyusida hozirgi chempionat notayin va kutilmagan natijalar bilan kechayotganini ta’kidladi.
U aniq yetakchilar yo‘qligini, biroq CSKA "Baltika"ni mag‘lub etishini va Kaliningrad jamoasi mavsumdagi birinchi mag‘lubiyatini qabul qilishini aytdi. "Hozirgi turnir jadvalida "Baltika" va CSKA yetakchi guruhda bormoqda.
Andrey Talalaev boshchiligidagi "Baltika" 17 ochko bilan uchinchi o‘rinda, Fabio Chelestini jamoasi esa 18 ochko bilan ikkinchi pog‘onada turibdi. Jadval boshida esa 19 ochko bilan "Krasnodar" jamoasi bor," dedi Bulykin.

Булыкин спрогнозировал матч между ЦСКА и "Балтикой"
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыгин высказал свои прогнозы на матч между ЦСКА из столицы и калининградской «Балтикой». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче десятого тура чемпионата России команды выйдут на поле 28 сентября. В интервью «Матч ТВ» Булыгин отметил, что нынешний чемпионат проходит непредсказуемо и с неожиданными результатами.
Он сказал, что явных лидеров нет, но ЦСКА победит «Балтику», и калининградская команда потерпит первое поражение в сезоне. «В текущей турнирной таблице «Балтика» и ЦСКА находятся в лидирующей группе.
«Балтика» под руководством Андрея Талалаева занимает третье место с 17 очками, а команда Фабио Челестини — второе с 18 очками. Возглавляет таблицу с 19 очками команда «Краснодар», — сказал Булыгин.