Cherchesov: To‘p nazoratini bir oz kuchaytirish kerak
«Ахмат» jamoasining bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov «Match TV» telekanaliga «Akron» bilan o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinga tayyorgarlik jarayoni haqida gapirar ekan, jamoa barcha o‘yinlarni diqqat bilan kuzatib borishini ta’kidladi. «Akron» jamoasi yaxshi futbol o‘ynaydi, himoyada ham faol, hujumga ham ko‘p o‘yinchilarni jalb qiladi.
Shuningdek, Cherchesov futbolchi Dzyubaning o‘yin uslubini yaxshi bilishlarini, u ko‘p paslar berishini aytdi va shunga mos tayyorgarlik ko‘rganliklarini ta’kidladi. Murabbiy Vitaliy Gudiyevning o‘yin davomida Melkadzening o‘ng oyoqqa ishlashga majburlashi haqidagi fikriga javoban, raqibni o‘rganib, ba’zi vaziyatlarda o‘yinchilarga ko‘rsatmalar berilganini ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, o‘yinchilarning jangovar ruhda, o‘zini bag‘ishlashda va intizomda yaxshi harakat qilgani muhim edi, garchi ayrim savollar bo‘lgan bo‘lsa ham. Shuningdek, jamoa to‘pni biroz ko‘proq nazorat qilishiga ehtiyoj borligini ta’kidladi, lekin umumiy hisobda bu borada ortda qolishmagan.
Zaxiradan maydonga tushgan Bryayn Mansilya ikki gol urdi. Murabbiy o‘yinchilarning almashtirishdan keyingi harakatlarini ko‘rib, ular qanday ishlashini yaxshi bilishini aytdi.
Ular bilan kecha yarim soat suhbatlashganini va natijani ko‘rganini ta’kidladi. Bu o‘yin natijasidan mamnun ekanligini bildirgan.

Черчесов: Нужно немного усилить контроль мяча
Главный тренер команды «Ахмат» Станислав Черчесов поделился своими мыслями после матча с «Акроном» в эфире телеканала «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о процессе подготовки к игре, он подчеркнул, что команда внимательно следит за всеми матчами. Команда «Акрон» играет в хороший футбол, активно действует в обороне и привлекает много игроков в атаку.
Также Черчесов отметил, что хорошо знает стиль игры футболиста Дзюбы, который много пасует, и команда подготовилась соответствующим образом. В ответ на мнение тренера Виталия Гудиева о том, что во время игры Мелкадзе заставляли работать правой ногой, он сообщил, что изучали соперника и в некоторых ситуациях давали игрокам указания.
По его словам, важно было, что игроки действовали с боевым настроем, самоотдачей и дисциплиной, хотя были и некоторые вопросы. Также он подчеркнул, что команде нужно немного больше контролировать мяч, но в целом они не уступали в этом аспекте.
Вышедший на замену Брайан Мансилья забил два гола. Тренер отметил, что хорошо знает, как игроки действуют после замены.
Он подчеркнул, что вчера провёл с ними получасовой разговор и увидел результат. Выразил удовлетворение результатом этой игры.