Selyuk: "Dinamo"ning g‘alabasi hali uzil-kesil emas
Rossiya futbol agenti Dmitriy Selyuk Moskva “Dinamo” jamoasining Rossiya chempionatining so‘nggi o‘yindagi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘nchi tur doirasidagi Samarqandning “Qanotlar Sovetlari” jamoasi bilan o‘yin 3:2 hisobida yakunlandi. Selyuk ushbu natijadan uzoq xulosalar chiqarishga shoshilmaslikni tavsiya qildi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa birinchi bo‘limda 3:0 hisobida g‘alaba qozonib, ikkinchi bo‘limda 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lishi baxt omili sifatida baholanadi. “Qanotlar” jamoasiga qarshi g‘alaba kuch ko‘rsatkichining isboti emas.
Mazkur g‘alabadan so‘ng “Dinamo” 15 ochko bilan sakkizinchi o‘ringa ko‘tarildi. “Qanotlar Sovetlari” esa 12 ochko bilan o‘nchi o‘rinda turibdi.
Bu natijalar jamoalarning hozirgi mavsumdagi o‘yin darajasini ko‘rsatadi va hali oldinda ko‘plab imkoniyatlar mavjudligini anglatadi.

Селюк: Победа "Динамо" еще не окончательна
Российский футбольный агент Дмитрий Селюк высказался о победе московского «Динамо» в последнем матче чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч десятого тура с самаркандской командой «Крылья Советов» завершился со счётом 3:2. Селюк рекомендовал не спешить с далеко идущими выводами по этому результату.
По его словам, команда выиграла первый тайм со счётом 3:0, а во втором тайме проиграла 0:2, что можно рассматривать как элемент удачи. Победа над «Крыльями» не является доказательством силы команды.
После этой победы «Динамо» поднялось на восьмое место с 15 очками. «Крылья Советов» занимают десятое место с 12 очками.
Эти результаты отражают текущий уровень игры команд в сезоне и показывают, что впереди ещё много возможностей.