Real stadionining nomi "Santiago Bernabeu"ga o‘zgaradi
Madridning “Real” futbol klubi stadionining nomi o‘zgartirilishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning el Mundo Deportivo nashri xabariga ko‘ra, stadion nomi qisqartirilib, endilikda faqat “Stadio Bernabeu” deb ataladi. Klub tomonidan rasmiy tasdiq berilmagan bo‘lsa-da, ishonchli manbalar ushbu o‘zgarish marketing samaradorligini oshirish maqsadida amalga oshirilishini ta’kidlamoqda.
Bu qaror zamonaviy bozor sharoitlariga mos ravishda qabul qilinmoqda. Shuningdek, Madridning “Real” klubi hozirda Ispaniya chempionatining navbatdagi turida Madridning “Atletiko” jamoasi bilan o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Joriy mavsumda “Real” La Liga musobaqalarida peshqadam bo‘lib, asosiy raqibi “Barselona”dan oldinda turibdi. Ushbu o‘yin katta qiziqish bilan kutilyapti, chunki ikkala jamoa ham mamlakat futbolining yetakchi klublaridan hisoblanadi.
Stadion nomining qisqartirilishi va yangi marketing strategiyasi klubning xalqaro miqyosdagi obro‘sini oshirishga xizmat qiladi.

Название стадиона "Сантьяго Бернабеу" изменится
Планируется изменить название стадиона футбольного клуба «Реал» из Мадрида. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации испанского издания Mundo Deportivo, название стадиона будет сокращено и теперь он будет называться просто «Стадио Бернабеу». Хотя клуб официально не подтвердил это, надежные источники подчеркивают, что это изменение осуществляется с целью повышения эффективности маркетинга.
Это решение принимается в соответствии с современными рыночными условиями. Кроме того, мадридский «Реал» в настоящее время готовится к очередному туру чемпионата Испании, где сыграет с мадридским «Атлетико».
В этом сезоне «Реал» лидирует в Ла Лиге, опережая своего главного соперника «Барселону». Эта игра ожидается с большим интересом, так как обе команды являются ведущими клубами национального футбола.
Сокращение названия стадиона и новая маркетинговая стратегия призваны повысить международный престиж клуба.