Shanba kuni Rossiya Premyer Ligasi doirasida janubiy derbi o‘tkaziladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda “Rostov” jamoasi “Krasnodar” bilan to‘qnash keladi. “Bullar” jamoasining bosh murabbiyi Murad Musayev ushbu o‘yinda maydonga tushadigan boshlang‘ich tarkibni tanladi.
Tarkib quyidagilardan iborat: Agkatsev, Tormena, Kosta, Olasa, Petrov, Lenini, Spertzyan, Perren, Augusto, Sa va Kordoba. Derbi Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi.
Rossiya chempionatining o‘nchi turi doirasidagi ushbu o‘yinni batafsil matnli translyatsiya orqali LiveResult portalida kuzatish mumkin bo‘ladi. Shuningdek, “Krasnodar” jamoasi Rossiya Premyer Ligasida yetakchi o‘rinda turibdi.
Musayev boshchiligidagi jamoa o‘tkazilgan to‘qqiz tur davomida 19 ochko jamg‘argan. Bu esa ularning chempionatdagi yuqori o‘rnini ta’minlamoqda.
O‘yin muxlislar uchun qiziqarli va muhim voqea bo‘lib, jamoalar orasidagi raqobat yuqori darajada kechishi kutilmoqda.

Команда Краснодар объявила состав на матч против Ростова
В субботу в рамках Российской Премьер-Лиги состоится южное дерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре команда «Ростов» встретится с «Краснодаром». Главный тренер команды «быков» Мурад Мусаев выбрал стартовый состав на этот матч.
Состав следующий: Агкацев, Тормена, Коста, Оласа, Петров, Ленини, Сперцян, Перрен, Аугусто, Са и Кордоба. Дерби начнётся в 19:00 по московскому времени.
Этот матч десятого тура чемпионата России можно будет подробно посмотреть в текстовой трансляции на портале LiveResult. Также команда «Краснодар» занимает лидирующую позицию в Российской Премьер-Лиге.
Команда под руководством Мусаева набрала 19 очков за девять сыгранных туров. Это обеспечивает им высокое место в чемпионате.
Игра станет интересным и важным событием для болельщиков, ожидается высокий уровень соперничества между командами.