Realning qo‘l bilan urilgan goli bekor qilindi
Shanba kuni Ispaniya chempionatida katta o‘yin bo‘lib o‘tadi – «Atletiko» va «Real» jamoalari o‘zaro kuch sinashadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim oxirida burchak zarbasidan so‘ng to‘p «Real» darvozasiga yo‘naltirildi, biroq mehmonlar o‘yinda qo‘l bilan o‘ynash holati yuzasidan shikoyat qildi. Takror ko‘rsatishlarda aniqlanishicha, burchak zarbasi paytida to‘p Klemann Lenglening tirsagiga teggan.
Shundan so‘ng to‘p maydonga urilib, chap burchakka uchib kirdi. VAR tizimi vaziyatga aralashdi va bosh hakam takror ko‘rsatishni ko‘rish uchun joyiga bordi.
O‘yindagi qo‘l bilan o‘ynash qoidalariga binoan, gol bekor qilindi, chunki futbolda qo‘l bilan gol urish mumkin emas, agar siz Diego Maradona bo‘lmasangiz. «Atletiko» va «Real» o‘rtasidagi derbini matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatishingiz mumkin.
Ushbu translyatsiya o‘yinning barcha muhim daqiqalarini aniq va tezkor tarzda yetkazib beradi. Shunday qilib, muxlislar o‘yinni jonli ravishda kuzatib borish imkoniyatiga ega bo‘ladilar.

Забитый рукой гол Реала отменён
В субботу в чемпионате Испании состоится большой матч – команды «Атлетико» и «Реал» встретятся лицом к лицу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В конце первого тайма после углового мяча мяч был направлен в ворота «Реала», однако гости пожаловались на игру рукой. При повторном просмотре выяснилось, что во время углового мяч коснулся локтя Клемана Ленглена.
После этого мяч отскочил на поле и залетел в левый угол. Система VAR вмешалась в ситуацию, и главный судья подошёл к месту для просмотра повтора.
Согласно правилам игры рукой, гол был отменён, так как в футболе нельзя забивать гол рукой, если только вы не Диего Марадона. Дерби между «Атлетико» и «Реалом» можно смотреть в текстовой трансляции на портале LiveResult.
Эта трансляция оперативно и точно передаёт все важные моменты матча. Таким образом, болельщики получают возможность следить за игрой в режиме реального времени.