Agent Konstantin Tyukavinning vakili Aleksey Safonov mijozining tiklanish jarayonidagi yutuqlari haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Safonovning aytishicha, hujumchi har bir o‘yinda o‘zini yanada ishonchli his qilmoqda va asta-sekin asosiy tarkibga qaytishga tayyorlanmoqda. U shuni ta’kidliki, Tyukavin hozirda yaxshi jismoniy holatda, biroq murabbiylar jamoasi jarayonni tezlashtirmaslikka harakat qilmoqda va uni bosqichma-bosqich asosiy tarkibga tayyorlamoqda.
Safonovning so‘zlariga ko‘ra, Kostya har bir o‘yinda o‘zini yanada yaxshi his qilmoqda va yaqin o‘yinlarda u asosiy tarkibda maydonga tushishi kutilmoqda. Hozirgi mavsumda Tyukavin poytaxt klubi safida hali gol urishga muvaffaq bo‘lmagan.
Umuman olganda, futbolchining tiklanishi ijobiy kechmoqda va uning asosiy jamoaga qaytishi yaqin vaqt ichida sodir bo‘lishi kutilmoqda. Murabbiylar jamoasi futbolchining holatini diqqat bilan nazorat qilib, uning o‘yinga tayyorligini asta-sekin oshirmoqda.

Тюкавин скоро выйдет на поле в основном составе
Агент Константина Тюкавина Алексей Сафонов сообщил о достижениях своего клиента в процессе восстановления. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сафонова, нападающий с каждым матчем чувствует себя всё увереннее и постепенно готовится вернуться в основной состав. Он подчеркнул, что Тюкавин сейчас в хорошей физической форме, однако тренерский штаб старается не торопить процесс и готовит его к возвращению в основной состав поэтапно.
По словам Сафонова, Костя с каждым матчем чувствует себя всё лучше и в ближайших играх ожидается его выход на поле в основном составе. В текущем сезоне Тюкавин ещё не сумел забить за столичный клуб.
В целом восстановление футболиста проходит успешно, и его возвращение в основную команду ожидается в ближайшее время. Тренерский штаб внимательно контролирует состояние игрока и постепенно увеличивает его готовность к игре.