Manchester Siti Bernlini 5:1 hisobida mag‘lub etdi
«Manchester Siti» Angliya chempionatining oltinchi turida «Bernli» jamoasiga qarshi muvaffaqiyatli o‘yin namoyish etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning 12-daqiqasida Jeremi Doku chap qanotdan jarima maydoniga kirib bordi va to‘pni zarba bilan darvozaga yo‘lladi. Darvozabon to‘pni oldiga qaytardi, ammo Fil Foden uni yakuniy zarbaga tayyorlanayotganida Maksim Esteve to‘pni o‘z darvozasiga yo‘naltirdi va hisob 1:0 bo‘ldi.
Birinchi bo‘lim oxirida mehmonlar to‘pni qo‘lga kiritib, chap qanotga uzatma amalga oshirdi. Kvilindsi Hartman markazga uzatdi, Jeydon Entoni to‘pni zarba bilan yo‘lladi va Ruben Diashning oyog‘idan qaytgan to‘p hisobni tenglashtirdi – 1:1.
61-daqiqada chap qanotdan Erling Holann uzoq burchakka uzatma berdi. Uskunani qabul qilgan Matyeus Nunes darvozabon chizig‘idan to‘pni kuch bilan darvozaga yo‘lladi va hisob 2:1 ga aylandi.
To‘rt daqiqa o‘tib, Nunes o‘ng qanotdan markazga uzatma berdi. Ushbu vaziyatda Esteve yana o‘z darvozasiga to‘pni yo‘naltirdi va hisob 3:1 bo‘ldi.
O‘yinning 90-daqiqasida Doku chap qanotdan past uzatma amalga oshirdi, Holann chap oyog‘i bilan to‘pni darvozaga kiritdi – 4:1. Shu daqiqalarda «Bernli» himoyachilari bir-biriga to‘sqinlik qilib, Holann darvozabon bilan yuzma-yuz qolib, osonlik bilan hisobni 5:1 ga yetkazdi.
«Manchester Siti» 10 ochko bilan jadvalda «Arsenal» va «Tottenhem» jamoalari bilan bir xil ochkoga ega bo‘lib, to‘rtinchi o‘rinni egalladi. «Bernli» esa quyi chiziq yaqinida, bitta ochko ustunlik bilan joylashgan.
Ushbu o‘yin «Manchester Siti» uchun muhim g‘alaba bo‘ldi va jamoaning chempionatdagi mavqeini mustahkamladi.

Манчестер Сити победил Бернли со счётом 5:1
«Манчестер Сити» продемонстрировал успешную игру в шестом туре чемпионата Англии против команды «Бернли». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На 12-й минуте Жереми Доку вошёл в штрафную с левого фланга и пробил по воротам. Вратарь отбил мяч перед собой, но Фил Фоден, готовясь к завершающему удару, не сумел помешать Максиму Эстеву направить мяч в собственные ворота, и счёт стал 1:0.
В конце первого тайма гости завладели мячом и сделали передачу на левый фланг. Квилинси Хартман передал мяч в центр, Джейдон Энтони пробил по воротам, и мяч, отскочив от ноги Рубена Диаша, сравнял счёт – 1:1.
На 61-й минуте Эрлинг Холанн сделал передачу в дальний угол с левого фланга. Получивший мяч Матеус Нунес мощным ударом с линии вратарской отправил мяч в ворота, и счёт стал 2:1.
Через четыре минуты Нунес сделал передачу с правого фланга в центр. В этой ситуации Эстев вновь направил мяч в собственные ворота, и счёт стал 3:1.
На 90-й минуте Доку сделал низкую передачу с левого фланга, Холанн забил мяч левой ногой – 4:1. В эти минуты защитники «Бернли» мешали друг другу, и Холанн, выйдя один на один с вратарём, легко довёл счёт до 5:1.
«Манчестер Сити» с 10 очками занимает четвёртое место в таблице, имея столько же очков, сколько «Арсенал» и «Тоттенхэм». «Бернли» находится близко к зоне вылета, имея преимущество в одно очко.