Vorobyev "Lokomotiv"ning g‘alabasidan so‘ng fikr bildirdi
Lokomotiv jamoasi futbolchisi Dmitriy Vorobyev Rossiya chempionatining o‘nchi turida Rubin jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinda jamoaning eng muhim vazifasi mag‘lubiyatsiz seriyani davom ettirish ekanligini ta’kidladi. So‘nggi o‘yinlarda Lokomotiv ko‘pincha birinchi bo‘limda ustunlik qilgan bo‘lsa-da, tanaffusdan keyin diqqatni yo‘qotgan.
Kazanliklarga qarshi qozonilgan g‘alaba ketma-ket duranglar zanjirini to‘xtatib, jamoaga ishonch bag‘ishladi. Vorobyevning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi paytda mag‘lubiyatsiz yurish eng muhim natija hisoblanadi.
Keyingi turda Lokomotiv poytaxt derbisida Dinamo jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin 4 oktabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Jamoa muxlislari uchun bu o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘lib, futbolchilar g‘alaba uchun bor kuchini sarflashga tayyor.

Воробьёв высказался после победы "Локомотива"
Футболист команды «Локомотив» Дмитрий Воробьёв поделился впечатлениями от матча десятого тура чемпионата России против команды «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что главной задачей команды в игре было продолжить серию без поражений. В последних матчах «Локомотив» часто доминировал в первом тайме, но после перерыва терял концентрацию.
Победа над казанцами прервала цепочку ничьих и придала команде уверенности. По словам Воробьёва, сейчас самое важное — сохранить беспроигрышную серию.
В следующем туре «Локомотив» сыграет в столичном дерби против команды «Динамо». Этот матч состоится 4 октября.
Для болельщиков команды эта игра имеет большое значение, и футболисты готовы приложить все силы для победы.