Mashhur rossiyalik murabbiy Yuri Syomin "Axmat" jamoasining ketma-ket yetti o‘yinda mag‘lub bo‘lmaslik seriyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining o‘nchi turida "Axmat" o‘z maydonida "Akron" jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu g‘alaba Stanislav Cherchesov boshchiligidagi jamoaga Rossiya Premer Ligasida mag‘lubiyatsiz seriyani yetti o‘yinga uzaytirishga imkon berdi.
Syominning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov juda malakali murabbiy bo‘lib, u kelgandan so‘ng moslashish uchun vaqt so‘ramadi. U futbolni yaxshi biladigan shaxs va hozirgi vaqtda Rossiya Premer Ligasining eng yaxshi murabbiylaridan biri hisoblanadi.
Hozirda Cherchesov boshqaruvidagi "Axmat" jamoasi liganing yettinchi o‘rnida turibdi va jamoaning hisobida 15 ochko mavjud. Bu natijalar jamoaning yaxshi o‘yinini va murabbiyning yuqori malakasini ko‘rsatmoqda.

Сёмин: Черчесов один из лучших тренеров РПЛ
Известный российский тренер Юрий Сёмин высказался о серии из семи матчей без поражений команды «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В десятом туре чемпионата России «Ахмат» на своем поле победил команду «Акрон» со счетом 3:0. Эта победа позволила команде под руководством Станислава Черчесова продлить беспроигрышную серию в Российской Премьер-Лиге до семи матчей.
По словам Сёмина, Черчесов — очень квалифицированный тренер, который не просил времени на адаптацию после прихода. Он хорошо разбирается в футболе и в настоящее время считается одним из лучших тренеров Российской Премьер-Лиги.
В настоящее время команда «Ахмат» под руководством Черчесова занимает седьмое место в лиге и имеет в своем активе 15 очков. Эти результаты демонстрируют хорошую игру команды и высокий уровень мастерства тренера.