Nyamsi: Dembele "Oltin to‘p"ga munosib futbolchi
Lokomotiv jamoasi himoyachisi Jerzino Nyamsi o‘z vatandoshi Usmon Dembelening Oltin to‘p sovrinini qo‘lga kiritgani haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu mukofotni aynan Dembelening olishiga haqli ekanligini ta’kidladi. Ikkinchi o‘rinni Barselona jamoasi qanot himoyachisi Lamin Yamal egalladi, uchlikni esa Dembelening PSJdagi jamoadoshi Vitinya yakunladi.
Nyamsi Metaratingsga bergan intervyusida Dembeleni shaxsan tanishini, ular birga Ren akademiyasida o‘qigani haqida so‘zlab berdi. U Dembelening bu mukofotni olishga loyiq ekanini, Yamal yoki Rafinya bunday darajaga yetmaganini bildirdi.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli fransuz hujumchi PSJ safida 53 o‘yinda maydonga tushib, 35 ta gol urdi va 16 ta golga uzatma berdi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoasiga katta hissa qo‘shganini ko‘rsatadi.

Ньямси: Дембеле достоин "Золотого мяча"
Защитник команды «Локомотив» Жерзино Ньямси высказался о том, что его соотечественник Усман Дембеле заслуженно получил Золотой мяч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, именно Дембеле заслуживал получить эту награду. Второе место занял фланговый защитник «Барселоны» Ламин Ямал, а тройку замкнул одноклубник Дембеле по ПСЖ Витиния.
В интервью Metaratings Ньямси рассказал, что лично знает Дембеле, они вместе учились в академии Ренна. Он отметил, что Дембеле заслуживает эту награду, а Ямал или Раффинья не достигли такого уровня.
В прошлом сезоне 28-летний французский нападающий провёл за ПСЖ 53 матча, забил 35 голов и отдал 16 результативных передач. Эти показатели показывают его значительный вклад в команду.
Высокие результаты и трудолюбие Дембеле стали основанием для признания его обладателем Золотого мяча.