Ponomaryov: Rostov va Krasnodar o‘rtasidagi durrang sensatsiya
Sobiq CSKA jamoasi himoyachisi Vladimir Ponomaryov Rossiya Premyer Ligasi 10-turi doirasidagi “Rostov” va “Krasnodar” jamoalari o‘rtasidagi 0:0 hisobidagi o‘yinni kutilmagan natija deb atadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, amaldagi chempion bilan durang o‘ynash haqiqiy sensatsiya hisoblanadi. Mutaxassis o‘yinning juda qiziqarli, teng va ko‘p xavfli vaziyatlarsiz kechganini ta’kidladi.
Ponomaryovning aytishicha, o‘yinda ko‘p qoidabuzarliklar sodir bo‘lgan, jami 30 ta fau’l qayd etilgan. Bu raqam biroz ko‘p bo‘lsa-da, maydondagi kurash kuchli bo‘lgan.
U o‘yinning ikki jamoa uchun ham yaxshi o‘tganini ta’kidladi. Mazkur durangdan so‘ng “Krasnodar” 20 ochko bilan musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.
“Rostov” esa 10 ochko bilan 11-o‘rinda joylashgan. Bu natija jamoalarning mavsumdagi o‘yinlarini yanada qiziqarli qiladi va keyingi turlarda raqobat kuchayishini ko‘rsatadi.

Пономарёв: Ничья между Ростовом и Краснодаром — сенсация
Бывший защитник ЦСКА Владимир Пономарёв назвал неожиданным результатом матч 10-го тура Российской Премьер-Лиги между командами «Ростов» и «Краснодар», завершившийся со счётом 0:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, ничья с действующим чемпионом является настоящей сенсацией. Эксперт отметил, что игра прошла очень интересно, равномерно и без множества опасных моментов.
По словам Пономарёва, в матче было много нарушений правил, всего зафиксировано 30 фолов. Хотя это число немного велико, борьба на поле была напряжённой.
Он подчеркнул, что игра прошла хорошо для обеих команд. После этой ничьей «Краснодар» с 20 очками занимает второе место в турнирной таблице.
«Ростов» же с 10 очками располагается на 11-й позиции. Этот результат делает игры команд в сезоне ещё более интересными и показывает усиление конкуренции в следующих турах.