Slishkovich: Zenit uzatishdagi xatolarni kechirmaydi
«Orenburg» jamoasi bosh murabbiyi Vladimir Slishkovich «Match TV» kanaliga «Zenit»ga qarshi o‘yindan keyin o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, bugungi o‘yinda hamma narsa o‘z xohishlari kabi kechmadi, ayniqsa birinchi bo‘limda jamoa o‘z o‘yinini to‘liq namoyon eta olmadi. 2:5 hisobida mag‘lub bo‘lish holatida ko‘p gapirish qiyin, raqibning g‘alabasi haqli deb hisoblaydi.
Slishkovich kontur hujumlar bo‘yicha mag‘lub bo‘linganini ta’kidlab, bu xatolar asosan 5-10 metr masofadagi noto‘g‘ri uzatishlar va o‘zaro aloqadagi muammolar sabab bo‘lganini aytdi. U bunday xatolarni takrorlashga yo‘l qo‘yib bo‘lmasligini ta’kidladi.
Jamoa gol urishga intilgan, standart vaziyatlardan ikki gol kiritilgan bo‘lsa-da, pozitsion yoki kontur hujumlardan ham gol urish istagi bor edi. Biroq «Zenit» bunday uzatishdagi xatolarni kechirmaydi va natijada hisob 5:2 ga chiqdi.
Shunga qaramay, murabbiy jamoaning 0:4 hisobida ham kurashni to‘xtatmay, yana ikki gol urganini va uchinchi gol uchun imkoniyatlar bo‘lganini ijobiy jihat sifatida ko‘radi. Har qanday o‘yinda ijobiy va salbiy tomonlarni topish mumkin, va ijobiy jihatlarni rivojlantirish zarur.
Muammolarni esa imkon qadar tezroq bartaraf etish lozim, chunki raqibga 5-10 metr masofadagi uzatishlardan kontur hujumlar uyushtirishga imkon berish jiddiy kamchilik hisoblanadi. Shuningdek, o‘z vaqtida pressingga chiqmaslik ham hal qilinishi kerak bo‘lgan muammo ekanligini ta’kidladi.

Slishkovich: Зенит не прощает ошибок в передачах
Главный тренер команды «Оренбург» Владимир Слишкович поделился своими мыслями после матча с «Зенитом» в эфире канала «Матч ТВ». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в сегодняшней игре всё прошло не так, как хотелось, особенно в первом тайме команда не смогла полностью показать свою игру. При поражении со счётом 2:5 трудно много говорить, он считает победу соперника заслуженной.
Слишкович отметил, что команда проиграла в контратаках, и эти ошибки в основном были связаны с неправильными передачами на расстоянии 5-10 метров и проблемами во взаимодействии. Он подчеркнул, что такие ошибки нельзя допускать повторно.
Команда стремилась забить гол, несмотря на то, что два гола были забиты со стандартных положений, была также цель забить голы и в позиционных или контратакующих действиях. Однако «Зенит» не прощает подобных ошибок при передачах, и в итоге счёт стал 5:2.
Тем не менее, тренер считает положительным, что команда не прекратила борьбу при счёте 0:4, забила ещё два гола и имела возможности для третьего. В любой игре можно найти положительные и отрицательные стороны, и необходимо развивать положительные моменты.
Проблемы же нужно устранять как можно скорее, поскольку позволять сопернику организовывать контратаки с передач с расстояния 5-10 метров — серьёзный недостаток. Также он отметил, что несвоевременный выход в прессинг — это проблема, которую тоже нужно решать.