Glushenkov "Orenburg"ga to‘rt gol urdi
«Zenit» jamoasining matbuot xizmati yarim himoyachi Maksim Glushenkovni Rossiya Premyer Ligasi 10-turida «Orenburg»ga qarshi o‘yinda (5:2) eng yaxshi o‘yinchi deb tan olinish bilan tabrikladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli futbolchi o‘z faoliyatida birinchi marta bitta o‘yinda to‘rtta gol urib, katta natijaga erishdi. Jamoa matbuot xizmati Glushenkovni o‘yinning shubhasiz qahramoni deb ta’kidladi.
«Bugun u mutlaq eng yaxshi o‘yinchi», – deya xabar berdi «Zenit». Ushbu mavsumda Maksim Rossiya chempionatining sakkizta o‘yinishida maydonga tushib, ikki marta jamoadoshlariga assistentlik qildi va umumiy hisobda oltita gol urdi.
Uning jamoasi hozirgi vaqtda musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi. Glushenkovning o‘yindagi faoliyati jamoaning muvaffaqiyatiga katta hissa qo‘shmoqda va u kelgusida ham o‘z darajasini oshirishga intilmoqda.

Глушенков забил четыре гола "Оренбургу"
Пресс-служба команды «Зенит» поздравила полузащитника Максима Глушенкова с признанием его лучшим игроком в 10-м туре Российской Премьер-Лиги в матче против «Оренбурга» (5:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний футболист впервые в карьере забил четыре гола в одном матче, добившись значительного результата. Пресс-служба команды подчеркнула, что Глушенков был безусловным героем игры.
«Сегодня он абсолютный лучший игрок», — сообщает «Зенит». В этом сезоне Максим провел восемь матчей в чемпионате России, дважды ассистировал партнерам и в общей сложности забил шесть голов.
В настоящее время его команда занимает третье место в турнирной таблице. Игра Глушенкова вносит значительный вклад в успехи команды, и он стремится и дальше повышать свой уровень.