Mostovoy Glushenkovning o‘yinini yuqori baholadi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy «Zenit» jamoasi hujumchisi Maksim Glushenkovning Rossiya Premyer Ligasi 10-turida «Orenburg»ga (5:2) qarshi o‘tkazgan o‘yinini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda futbolchi o‘z faoliyatidagi birinchi pokerni amalga oshirdi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, Glushenkov o‘z darajasini allaqachon isbotlab bo‘lgan va raqobatchilar orasida ajralib turadi.
Mutaxassis ta’kidlaganidek, Sankt-Peterburg klubidagi yuqori raqobat normal holat bo‘lib, bunday vaziyatlar har qanday jamoada uchraydi. Mostovoy, shuningdek, Glushenkov o‘yindan zavqlanib, o‘z mahoratini samarali harakatlari bilan tasdiqlashda davom etayotganini aytdi.
U «Krasnodar»ga qarshi o‘yindan keyin ham bu holat normal javob ekanini ta’kidladi va hech qanday jiddiy muammo yo‘qligini bildirdi. Shuningdek, futbolchining «Lokomotiv»dan «Zenit»ga ko‘chib o‘tishi uning qobiliyatining e’tirofidir.
«Orenburg» ustidan qozonilgan g‘alaba natijasida Neva sohillari jamoasi 19 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egalladi.

Mostovoy высоко оценил игру Глушенкова
Бывший футболист сборной России Александр Мостовой оценил игру нападающего «Зенита» Максима Глушенкова в 10-м туре Российской Премьер-Лиги против «Оренбурга» (5:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче футболист сделал свой первый покер в карьере. По словам Мостового, Глушенков уже доказал свой уровень и выделяется среди конкурентов.
По мнению специалиста, высокая конкуренция в петербургском клубе — это нормальное явление, такие ситуации встречаются в любой команде. Мостовой также отметил, что Глушенков получает удовольствие от игры и продолжает подтверждать своё мастерство эффективными действиями.
Он подчеркнул, что после матча с «Краснодаром» это нормальная реакция и серьёзных проблем нет. Также переход футболиста из «Локомотива» в «Зенит» является признанием его способностей.
Благодаря победе над «Оренбургом» команда с берегов Невы набрала 19 очков и занимает третье место в турнирной таблице.