Tudor "Yuventus"ning barqaror o‘yinini izohlab berdi
«Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor jamoasining «Atalanta» bilan o‘yinda (1:1) o‘ynagan natijasi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Turinliklar uy maydonida mag‘lubiyatdan qochish uchun 78-daqiqada Xuan Kabalning goli evaziga durang o‘ynashga muvaffaq bo‘lishdi. Tudorning so‘zlariga ko‘ra, o‘yinning birinchi bo‘limi uning jamoada ishlagan davridagi eng yaxshi o‘yinlardan biri bo‘ldi.
Jurnalistlar esa «Nima uchun «Yuventus» doimiy ravishda shunday yuqori darajada o‘ynay olmaydi?» deb so‘rashdi. Murabbiy bu savolga «Barqarorlik yo‘qligi?
Dunyo bo‘ylab har bir o‘yinda 90 daqiqa davomida ustunlik qiladigan jamoani ayting. Bu futbolning tabiati shunday» deb javob berdi.
1 oktabr kuni «Yuventus» Chempionlar ligasida «Vilyarreal» jamoasi bilan o‘yinda maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv jamoaning keyingi natijalari uchun muhim hisoblanadi.

Тюдор объяснил стабильную игру "Ювентуса"
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тудор поделился своими мыслями о результате матча с «Аталантой» (1:1). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Туринцы сумели избежать поражения на домашнем поле, сыграв вничью благодаря голу Хуана Кабаля на 78-й минуте. По словам Тудора, первый тайм стал одним из лучших матчей за время его работы в команде.
Журналисты спросили: «Почему «Ювентус» не может постоянно играть на таком высоком уровне?» Тренер ответил на этот вопрос: «Отсутствие стабильности?
Назовите команду, которая во всех матчах мира доминирует в течение 90 минут. Такова природа футбола».
1 октября «Ювентус» выйдет на поле в матче Лиги чемпионов против «Вильярреала». Эта встреча имеет большое значение для дальнейших результатов команды.