Yangi qo‘shilgan «Al-Nasra» jamoasi o‘yinchisi Inyigo Martines Saudiya Arabistoni chempionatiga kimni ko‘rishni istashi haqida gapirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli ispan futbolchisi sobiq jamoadoshi, «Barselona» klubi vakili Pedrini Saudiya chempionatiga taklif qilmoqchi ekanligini ma’lum qildi. Martines avval «ko‘k-binafsha» jamoasidan erkin agent sifatida avgust oyida ketib, «Al-Nasra» bilan shartnoma imzolagan edi.
Pedri esa yaqinda, 22 yoshida, «Barselona» bilan 2030 yilgacha mo‘ljallangan yangi shartnoma imzoladi. Shu sababli u yaqin yillarda Saudiya Arabistoniga o‘tishi ehtimoli kam.
Transfermarkt portali baholashicha, Pedrining bozor qiymati 140 million yevroni tashkil etadi. Martinesning bu taklifi jamoa va futbol ixlosmandlari orasida qiziqish uyg‘otmoqda.
Saudiya chempionati jahon miqyosida o‘sib borayotgan ligalar qatoriga kiradi va yuqori darajadagi futbolchilarni o‘ziga jalb qilmoqda.

Inyigo Martines Pedrosa приглашён в Саудовскую Аравию
Новый игрок команды «Аль-Насра» Иньиго Мартинес рассказал о том, кого он хотел бы видеть в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний испанский футболист сообщил, что хочет пригласить своего бывшего одноклубника, представителя клуба «Барселона» Педри в чемпионат Саудовской Аравии. Ранее Мартинес покинул команду «сине-гранатовых» в августе в статусе свободного агента и подписал контракт с «Аль-Насрой».
Педри же недавно, в возрасте 22 лет, подписал новый контракт с «Барселоной», рассчитанный до 2030 года. Поэтому вероятность его перехода в Саудовскую Аравию в ближайшие годы невелика.
По оценке портала Transfermarkt, рыночная стоимость Педри составляет 140 миллионов евро. Предложение Мартинеса вызвало интерес среди команды и футбольных болельщиков.
Чемпионат Саудовской Аравии входит в число мировых лиг, которые развиваются, и привлекает футболистов высокого уровня.