Kivu Interning uchinchi ketma-ket g‘alabasini sharhladi
Milanning «Inter» jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivu Serie A doirasidagi «Cagliari»ga qarshi o‘yinda (2:0) qozonilgan g‘alabadan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
«Neradzurri» jamoasi 9-daqiqada Lautaro Martines va 82-daqiqada Fransesko Pio Esposito tomonidan aniq zarbalar tufayli uch ochko oldi. «Cagliari» bizni biroz hayratga soldi, taktikasini o‘zgartirdi, ammo asosiy printsiplarimiz o‘zgarmadi va biz erta gol urishga muvaffaq bo‘ldik.
Oldinroq farqni ikki barobar oshirish imkoniyatimiz bor edi, ammo imkoniyatlardan foydalana olmadik va raqibga umid berdik. Yaxshiyamki, oxir-oqibat vaziyatni nazorat qilib, g‘alabani qo‘lga kiritdik, men bundan mamnunman, – dedi Kivu Sky Sportga bergan intervyusida.
«Inter» jamoasi beshta turdan so‘ng to‘qqiz ochko jamg‘argan va hozirda musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi.

Kivu Interning третью подряд победу прокомментировал
Главный тренер миланского «Интера» Кристиан Киву высказался после победы в матче Серии А против «Кальяри» (2:0). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Нерадзурри» получила три очка благодаря точным ударам Лаутаро Мартинеса на 9-й минуте и Франческо Пио Эспозито на 82-й минуте. «Кальяри» немного удивил нас, изменив тактику, но наши основные принципы остались неизменными, и нам удалось забить ранний гол.
Ранее у нас была возможность удвоить преимущество, но мы не использовали шансы и дали сопернику надежду. К счастью, в итоге мы контролировали ситуацию и одержали победу, чем я доволен, – сказал Киву в интервью Sky Sport.
Команда «Интер» набрала девять очков после пяти туров и в настоящее время занимает пятое место в турнирной таблице.