Messi gol urmasdan, Inter Mayami durang o‘ynab qoldi
Inter Mayami va Toronto jamoalari MLS musobaqasida durang o‘ynashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limning oxirida Inter Mayami jamoasi Tadeo Alyende tomonidan aniq zarba natijasida hisobda oldinga chiqdi. Biroq, ular o‘z ustunliklarini saqlab qololmay, 60-daqiqada gol o‘tkazib yubordi.
Lionel Messi butun o‘yinni maydonda o‘tkazdi, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmadi. Oldingi uchta o‘yinda 38 yoshli argentinalik futbolchi raqib darvozasiga jami besh gol urgan, jumladan, New York Siti va DC Yunaytedga qarshi ikki marta gol urgan, shuningdek, Seattle Soundersga qarshi ham bitta golga muallif bo‘lgan.
Messi MLSning eng ko‘p gol urgan futbolchilari ro‘yxatida 24 ta gol bilan yetakchilik qilmoqda. Inter Mayami jamoasi Sharqiy konferensiyaning turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa va futbolchi hozirgi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va musobaqada yuqori o‘rinlarni egallashga intilmoqda. MLSdagi raqobat kuchli bo‘lib, har bir o‘yinda jamoalar o‘z imkoniyatlarini to‘liq ishga solmoqda.

Месси не забил гол, Интер Майами сыграл вничью
Команды Интер Майами и Торонто сыграли вничью в соревнованиях MLS. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В конце первого тайма команда Интер Майами вышла вперед благодаря точному удару Тадео Альенде. Однако они не смогли сохранить свое преимущество и пропустили гол на 60-й минуте.
Лионель Месси провел весь матч на поле, но не сумел забить гол. В предыдущих трех играх 38-летний аргентинский футболист забил в общей сложности пять голов, в том числе дважды поразил ворота Нью-Йорк Сити и ДС Юнайтед, а также один раз забил Сиэтл Саундерс.
Месси лидирует в списке лучших бомбардиров MLS с 24 голами. Команда Интер Майами занимает четвертое место в турнирной таблице Восточной конференции.
Команда и футболист показывают хорошие результаты в текущем сезоне и стремятся занять высокие позиции в соревновании. Конкуренция в MLS сильная, и каждая команда выкладывается на полную в каждом матче.