Norvegiyalik futbolchi so‘nggi Premyer liga o‘yinida Burnli jamoasiga qarshi o‘tkazilgan bahsda ikki marta gol urdi. Uchrashuv yakunida hisob 5:1 bo‘lib, Holanning ikkita golini qo‘shimcha vaqtda kiritgani ta’kidlandi.
25 yoshli hujumchi chempionatning eng yaxshi to‘purarlar ro‘yxatida yetakchilik qilmoqda. U oltita o‘yinda sakkizta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Gvardiola uning natijalari juda ajoyib ekanligini aytib, bunday ko‘rsatkichlar haqiqatdan ham hayratlanarli ekanini ta’kidladi. Shuningdek, 1 oktabr kuni «Manchester City» Chempionlar ligasida «Monako» jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazishini ma’lum qildi.

Гвардиола высоко оценил гол Холанда
Главный тренер команды «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о достижениях нападающего Эрлинга Холанда в забивании голов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Норвежский футболист в последнем матче Премьер-лиги против команды «Бернли» забил два гола. В конце встречи счет был 5:1, при этом два гола Холанда были забиты в дополнительное время.
25-летний нападающий лидирует в списке лучших бомбардиров чемпионата. Он сумел забить восемь голов в шести матчах.
Гвардиола отметил, что его результаты очень впечатляющие, и такие показатели действительно вызывают восхищение. Также он сообщил, что 1 октября «Манчестер Сити» проведет выездной матч Лиги чемпионов против команды «Монако».