Rostov himoyachisi Krasnodar bilan durangni baholadi
O‘zbekiston Premyer ligasining o‘nchi turida «Rostov» jamoasi o‘z maydonida «Krasnodar» bilan 0:0 hisobida durang o‘ynadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yindan so‘ng mezbonlar himoyachisi Dmitriy Chistyakov fikrlarini bildirdi. U jamoaning himoya chizig‘i yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi.
Gollar yetishmagani sababli g‘alabaga erisha olishmadi. Amaldagi chempion bilan o‘ynashda munosib kurash olib borishganini aytdi.
Bir ochko olish nolga qaraganda yaxshiroq ekanligini ta’kidladi va o‘yinni ijobiy baholadi. Hozirda «Rostov» jamoasi 10 ochko to‘plab, Rossiya chempionatining turnir jadvalida 11-o‘rinda turibdi.
Keyingi turda ular 5 oktabr kuni safarda «Orenburg» jamoasi bilan kuch sinashadi. Jamoa bosh murabbiyi Jonatan Alba shogirdlari ushbu o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Защитник Ростова оценил ничью с Краснодаром
В десятом туре Премьер-лиги Узбекистана команда «Ростов» сыграла вничью 0:0 на своем поле с «Краснодаром». Об этом сообщил Euro-football.ru.
После этой игры защитник хозяев Дмитрий Чистяков поделился своими мыслями. Он отметил, что оборона команды сыграла хорошо.
Из-за отсутствия голов они не смогли одержать победу. Он сказал, что команда достойно боролась с действующим чемпионом.
Он подчеркнул, что одно очко лучше, чем ничего, и оценил игру положительно. В настоящее время команда «Ростов» набрала 10 очков и занимает 11-е место в турнирной таблице чемпионата России.
В следующем туре 5 октября они сыграют в гостях с командой «Оренбург». Главный тренер команды Джонатан Альба и его подопечные серьезно готовятся к этой игре.