Futbol bo‘yicha ekspert Aleksandr Grishin Rossiya chempioni «Krasnodar» jamoasining so‘nggi natijalaridagi pasayish haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Premyer-liganing o‘nchi turida «Krasnodar» va «Rostov» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 0:0 hisobida durang bilan yakunlandi. Grishinning ta’kidlashicha, «Krasnodar» jamoasida Spertsyan o‘yindan chetda qolmoqda, bu holat avvalgi «Zenit» bilan o‘yinda ham kuzatilgan.
Ekspertning fikricha, jamoaning natijalarining pasayishida Chernikovning jarohati muhim rol o‘ynagan. Bu haqda u «Match TV» telekanalida ma’lum qilgan.
Eslatib o‘tamiz, oldingi turda «Krasnodar» o‘z maydonida «Zenit»ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi. Bugungi kunga kelib, «Krasnodar» jamoasi 20 ochko bilan Premyer-liga jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natijalar jamoaning mavsumdagi vaziyatini aks ettiradi va keyingi o‘yinlarda yaxshilanish zarurligini ko‘rsatadi.

Гришин: Травма Черникова навредила Краснодару
Футбольный эксперт Александр Гришин высказался о снижении результатов чемпиона России «Краснодара». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В десятом туре Премьер-лиги матч между командами «Краснодар» и «Ростов» завершился вничью со счётом 0:0. По словам Гришина, в составе «Краснодара» Сперцян отсутствует в игре, что наблюдалось и в предыдущем матче с «Зенитом».
По мнению эксперта, важную роль в снижении результатов команды сыграла травма Черникова. Об этом он сообщил на телеканале «Матч ТВ».
Напомним, в предыдущем туре «Краснодар» на своём поле проиграл «Зениту» со счётом 0:2. На сегодняшний день команда «Краснодар» с 20 очками занимает второе место в таблице Премьер-лиги.
Эти результаты отражают ситуацию команды в сезоне и показывают необходимость улучшений в следующих матчах.