Rostov yarim himoyachisi chempion bilan teng kurashdi
«Rostov» jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Mironov Rossiya Premyer ligasining o‘nchi turida «Krasnodar»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinni sharhladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoalar 0:0 hisobida durang o‘ynashdi. Mironovning so‘zlariga ko‘ra, agar hammasi rejalashtirilgandek bo‘lganida, g‘alaba qozonishlari aniq edi.
Ular chempion jamoaga kuchli raqobat ko‘rsatishdi. Futbolchi «Match TV»ga bergan intervyusida g‘alaba qozonib, yuqori o‘rinlarga ko‘tarilish istagi borligini ta’kidladi.
Har bir ochkini asta-sekin yig‘ib borishga harakat qilishlarini aytdi. Premyer liga doirasida o‘tkazilgan o‘nta o‘yindan so‘ng «Rostov» jamoasi o‘nta ochko to‘plab, musobaqa jadvalida 11-o‘rinda turibdi.
Jamoa bosh murabbiyi Jonatan Alba boshchiligida keyingi o‘yinda 5 oktabr kuni safarda «Orenburg»ga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv Rossiya Premyer ligasining navbatdagi turiga to‘g‘ri keladi.

Ростовский полузащитник боролся на равных с чемпионом
Полузащитник команды «Ростов» Алексей Миронов прокомментировал матч десятого тура Российской Премьер-лиги против «Краснодара». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды сыграли вничью 0:0. По словам Миронова, если бы всё прошло по плану, победа была бы гарантирована.
Они оказали сильное сопротивление команде-чемпиону. В интервью «Матч ТВ» футболист подчеркнул желание выиграть и подняться на высокие места.
Он отметил, что команда старается постепенно набирать очки. После десяти матчей в рамках Премьер-лиги «Ростов» набрал десять очков и занимает 11-е место в турнирной таблице.
Под руководством главного тренера Джонатана Альбы команда в следующем матче 5 октября сыграет в гостях с «Оренбургом». Эта встреча состоится в рамках очередного тура Российской Премьер-лиги.