Semak: Gonu jamoada kam o‘ynashining sababi raqobat
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak argentinalik hujumchi Lusiano Gonduning joriy mavsumda “ko‘k-oq-ko‘k” jamoasi safida kam o‘ynashining sababini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Lusiano hozirda birgina gol urgan va bir assistentlik qilgan. Jamoada o‘z o‘rnida raqobat kuchli bo‘lib, u hozirda boshqa futbolchilardan ortda qolmoqda.
Agar u o‘z o‘yinini yaxshilasa, maydonga ko‘proq chiqishi mumkin. Bu raqobat tabiiy jarayon bo‘lib, undan qochib bo‘lmaydi, dedi murabbiy.
Rossiya Premer-ligasining o‘nchi turida “Zenit” o‘z maydonida “Orenburg” jamoasini 5:2 hisobida mag‘lub etdi. Uchrashuvda mezbonlar safidan Maksim Glushenkov to‘rtta gol urdi.
Hozirgi vaqtda Sankt-Peterburg jamoasi 19 ochko bilan musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoaning mavsumdagi yaxshi o‘yinini ko‘rsatadi va keyingi o‘yinlarda ham shunday davom etishi kutilmoqda.

Семак: Причина редкой игры в команде "Зенит" — конкуренция
Главный тренер санкт-петербургского «Зенита» Сергей Семак объяснил причину редкой игры аргентинского нападающего Лусиано Гону в составе «сине-бело-голубых» в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Лусиано на данный момент забил всего один гол и сделал одну результативную передачу. В команде сильная конкуренция на его позиции, и он сейчас уступает другим футболистам.
Если он улучшит свою игру, то сможет чаще выходить на поле. Эта конкуренция – естественный процесс, от которого не уйти, – сказал тренер.
В десятом туре Российской Премьер-лиги «Зенит» на своем поле обыграл «Оренбург» со счетом 5:2. В матче хозяева поля отличился Максим Глушенков, забивший четыре гола.
В настоящее время команда из Санкт-Петербурга занимает третье место в турнирной таблице с 19 очками. Этот результат отражает хорошую игру команды в сезоне, и ожидается, что в следующих матчах она продолжит в том же духе.