Chistyakov: Rostov jamoasi to‘g‘ri yo‘lda davom etmoqda
«Rostov» jamoasi himoyachisi Dmitriy Chistyakov «Krasnodar» bilan uy o‘yinida durang natija qayd etilgach, Rossiya Premer-ligasining o‘n turidagi jamoa faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida jamoaning har bir o‘yinda kuchayib borayotganini, ishonch va kuch to‘playotganini ta’kidladi. Futbolchi «Biz to‘g‘ri yo‘ldamiz» deb aytdi.
Shuningdek, «sariq-ko‘k» jamoa Premer-ligada ketma-ket beshta o‘yinda mag‘lub bo‘lmay kelayotgani qayd etildi. «Rostov» jamoasi hozirgi vaqtda o‘n ochko to‘plab, musobaqa jadvalida 11-o‘rinda turibdi.
Keyingi o‘yinda jamoa bosh murabbiyi Jonathan Alba boshchiligida 5 oktabr kuni «Orenburg» jamoasiga safar qiladi. Ushbu o‘yin Rossiya chempionatining navbatdagi turiga mansub bo‘ladi.

Чистяков: Команда Ростова продолжает двигаться в правильном направлении
Защитник команды «Ростов» Дмитрий Чистяков после ничейного результата в домашнем матче с «Краснодаром» высказался о деятельности команды в десятом туре Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда с каждым матчем становится сильнее, набирает уверенность и силы. Футболист сказал: «Мы идём в правильном направлении».
Также было отмечено, что команда «жёлто-синих» не проигрывает в пяти подряд матчах Премьер-лиги. В настоящее время «Ростов» набрал десять очков и занимает 11-е место в турнирной таблице.
В следующем матче команда под руководством главного тренера Джонатана Альбы 5 октября отправится в гости к «Оренбургу». Эта игра относится к очередному туру чемпионата России.