Adamov: Ikki gol o‘tkazib yuborish jamoaga saboq bo‘ladi
Rossiya Premyer Ligasi 10-turining uy uchrashuvida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi o‘z maydonida "Orenburg"ni 5:2 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yindan so‘ng "Zenit" darvozaboni Denis Adamov fikr bildirdi. U o‘z so‘zlarida himoyada gol o‘tkazib yuborish achinarli holat ekanini ta’kidladi va har doim himoyada gol o‘tkazmaslikka intilish kerakligini aytdi.
Kelajakda bu o‘yindan ham o‘ziga, ham jamoaga saboq olish muhimligini ta’kidladi. Kecha o‘yinda Rossiya yarim himoyachisi Maksim Glushenkov to‘rt gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak boshchiligida o‘tkazilgan o‘n uchrashuvdan so‘ng "Zenit" 19 ochko to‘plab, Premyer liga turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallamoqda. Jamoaning natijalari va o‘yindagi faoliyati muxlislar tomonidan ijobiy baholanmokda.

Adamov: Пропустить два гола станет уроком для команды
В домашнем матче 10-го тура Российской Премьер-Лиги санкт-петербургский «Зенит» победил «Оренбург» со счётом 5:2. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После этой игры вратарь «Зенита» Денис Адамов высказался. Он отметил, что пропускать голы в защите — неприятная ситуация и всегда нужно стремиться не пропускать в обороне.
Он подчеркнул важность извлечения уроков из этой игры как для себя, так и для команды в будущем. Вчера в матче российский полузащитник Максим Глушенков сумел забить четыре гола.
После тринадцати матчей под руководством главного тренера Сергея Семака «Зенит» набрал 19 очков и занимает третье место в турнирной таблице Премьер-лиги. Результаты команды и её игра положительно оцениваются болельщиками.