Strepetov Luis Enrikening o‘yin uslubini tanqid qildi
Sobiq «Zenit» futbolchisi Aleksey Strepetov Rossiya Premyer Ligasi 10-tur o‘yinida Sankt-Peterburg jamoasi «Orenburg»ni 5:2 hisobida mag‘lub etganidan keyingi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Luis Enrique’ning o‘yini sust bo‘lganini ta’kidladi va bu futbolchining «Zenit»dagi faoliyati davomida eng yomon o‘yinlaridan biri ekanini aytdi. Shu bilan birga, Strepetov Maksim Glushenkovni samaradorligi va maydondagi muhim harakatlari uchun maqtadi.
Sobiq futbolchi «Zenit» jamoasi mukammal o‘yin ko‘rsatmaganini, ba’zi o‘yinchilarning eng yaxshi holatda emasligini qayd etdi. U o‘yinda Luis Enrique butunlay muvaffaqiyatsiz bo‘lganini, uning harakatlarining samarasi manfiy darajada ekanini ta’kidladi.
Strepetovning so‘zlariga ko‘ra, ayni paytda Glushenkovning o‘yini jamoa uchun ijobiy natija keltirmoqda. Rossiya Premyer Ligasi 10-turidan so‘ng «Zenit» 19 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa hali ham o‘z kuchini to‘liq namoyish eta olmayapti va ba’zi kamchiliklarni bartaraf etish zarur.

Стрепетов критиковал стиль игры Луиса Энрике
Бывший футболист «Зенита» Алексей Стрепетов высказал своё мнение после матча 10-го тура Российской Премьер-Лиги, в котором команда Санкт-Петербурга одержала победу над «Оренбургом» со счётом 5:2. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он отметил, что игра Луиса Энрике была вялой и назвал её одной из худших за время выступлений этого футболиста в «Зените». Вместе с тем Стрепетов похвалил Максима Глушенкова за его результативность и важные действия на поле.
Бывший футболист отметил, что команда «Зенит» не показала идеальную игру, некоторые игроки были не в лучшей форме. Он подчеркнул, что Луис Энрике полностью провалился в этом матче, а результаты его действий были отрицательными.
По словам Стрепетова, в настоящее время игра Глушенкова приносит команде положительный результат. После 10-го тура Российской Премьер-Лиги «Зенит» занимает третье место в турнирной таблице с 19 очками.
Команда по-прежнему не может полностью раскрыть свои силы, и необходимо устранить некоторые недостатки.