Lovchev: Zaharyan milliy jamoaga ruhiy yordam uchun chaqiriladi
Sobiq futbolchi Yevgeniy Lovchev «Real Sosyedad» jamoasining 22 yoshli o‘yinchisi Arsen Zaharyanning milliy jamoaning oktabr oyidagi o‘yinlariga chaqirilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Lovchevning ta’kidlashicha, bu chaqiriq asosan qo‘llab-quvvatlash maqsadida amalga oshirilgan. U Zaharyanning klubda jarohatlar tufayli kam o‘ynashini aytdi va shu sababli Eron hamda Boliviya bilan o‘tkaziladigan do‘stona o‘yinlarda ishtirok etishi futbolchiga ma’naviy yordam berish uchun zarurligini ta’kidladi.
Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, agar mas’uliyatli o‘yinlar bo‘lsa, Zaharyanning ishtiroki shubhali bo‘lardi, chunki u jamoada kam o‘ynaydi va jarohatlari ko‘p. Shuning uchun uning chaqirilishi faqat yosh futbolchini ruhlantirishga qaratilgan.
Shuningdek, Lovchev Zaharyanning hozirda Rossiyaga, xususan «Dinamo» jamoasiga qaytish imkoniyatlari ko‘rib chiqilayotganini taxmin qildi. Bu esa Ispaniyada unga nisbatan ehtiyotkorlik bilan munosabatda bo‘lishlari va ko‘p jarohatlar tufayli yuzaga kelgan holat bilan bog‘liq.

Ловчев: Захарян вызывается в национальную сборную для моральной поддержки
Бывший футболист Евгений Ловчев высказался о вызове 22-летнего игрока команды «Реал Сосьедад» Арсена Захаряна в национальную сборную на октябрьские матчи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Ловчева, этот вызов в основном сделан с целью поддержки. Он отметил, что Захарян мало играет в клубе из-за травм, и поэтому участие в товарищеских матчах с Ираном и Боливией необходимо для оказания игроку моральной поддержки.
По словам Ловчева, если бы речь шла о ответственных матчах, участие Захаряна было бы сомнительным, так как он мало играет в команде и часто травмируется. Поэтому его вызов направлен только на то, чтобы поддержать молодого футболиста.
Кроме того, Ловчев предположил, что сейчас рассматриваются возможности возвращения Захаряна в Россию, в частности в команду «Динамо». Это связано с осторожным отношением к нему в Испании и ситуацией, вызванной многочисленными травмами.