Hosonov: "Akron" jamoasida vahima yo‘q, ishonch bor
«Akron» jamoasi futbolchisi Hetag Hosonov jamoa sakkizta o‘yinda g‘alaba qozona olmaganiga qaramay, tinchlikni saqlayotganini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida jamoa va murabbiylar shtabi yaxshi holatda ekanligini ta’kidladi. Hosonov jamoaning faqat bitta g‘alabasi vaziyatni o‘zgartirish uchun yetarli bo‘lishini aytdi.
Shuningdek, u kalcha suyagining singanidan keyingi tiklanish jarayoni haqida gapirdi. Futbolchi asta-sekin shaklga kirayotganini va maydonga qaytishga tayyor ekanligini bildirdi.
Jamoa o‘nchi turda «Ahmat»ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Hozirda «Akron» 14-o‘rinda bo‘lib, yig‘ilgan yetti ochko bilan musobaqada o‘z o‘rnini saqlab turibdi.
Hosonovning so‘zlariga ko‘ra, faqat bir o‘yinda g‘alaba qozonish kerak va jamoada vahima yo‘q. Jamoa a’zolari va murabbiylar jiddiy va ishonchli ish olib bormoqda.

Хосонов: В команде "Акрон" нет паники, есть уверенность
Футболист команды «Акрон» Хетаг Хосонов заявил, что несмотря на то, что команда не одержала победу в восьми матчах, в коллективе сохраняется спокойствие. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что команда и тренерский штаб находятся в хорошем состоянии. Хосонов отметил, что одна победа команды будет достаточной, чтобы изменить ситуацию.
Также он рассказал о процессе восстановления после перелома ключичной кости. Футболист сообщил, что постепенно приходит в форму и готов вернуться на поле.
В десятом туре команда проиграла «Ахмату» со счётом 0:3. В настоящее время «Акрон» занимает 14-е место, сохраняя свою позицию в соревновании с семью набранными очками.
По словам Хосонова, нужно выиграть всего один матч, и в команде нет паники. Члены команды и тренеры работают серьёзно и уверенно.