Semshov CSKA va Baltika o‘yini haqida fikr bildirdi
Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq futbolchisi Igor Semshov Rossiya chempionatining o‘nchi turida bo‘lib o‘tadigan poytaxtdagi CSKA va Kaliningradning “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, o‘yinning natijasi ko‘p jihatdan CSKA jamoasining harakatlariga bog‘liq bo‘ladi. Agar ular maydonda yaxshi harakat qilib, to‘pni samarali boshqara olsalar, “Baltika” uchun o‘yin qiyin kechadi.
Semshovning ta’kidlashicha, bunday o‘yinlarda kurash juda kuchli bo‘ladi va birinchi golni kim urishi muhim ahamiyatga ega. Ushbu o‘yin bugun, 28 sentyabr kuni Moskva shahridagi “VEB Arena” stadionida o‘tkaziladi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 14:30 ga belgilangan. Hozirda CSKA jamoasi Premyer-liga jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi, “Baltika” esa beshinchi pog‘onani egallagan.
Bu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘lib, chempionatdagi o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun imkoniyat yaratadi. Futbol ixlosmandlari ushbu bahsni qiziqish bilan kuzatishmoqda.

Семшов высказался о матче ЦСКА и Балтики
Бывший футболист московского «Динамо» Игорь Семшов поделился своими мыслями о матче десятого тура чемпионата России между столичным ЦСКА и калининградской «Балтикой». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, результат игры во многом будет зависеть от действий команды ЦСКА. Если они хорошо сыграют на поле и смогут эффективно контролировать мяч, то для «Балтики» матч будет сложным.
Семшов отметил, что в таких играх борьба будет очень напряжённой, и важно, кто забьёт первый гол. Этот матч состоится сегодня, 28 сентября, на стадионе «ВЭБ Арена» в Москве.
Начало игры запланировано на 14:30 по московскому времени. В настоящее время команда ЦСКА занимает четвёртое место в таблице Премьер-лиги, а «Балтика» — пятое.
Этот матч станет важным испытанием для команд и предоставит возможность укрепить свои позиции в чемпионате. Футбольные болельщики с интересом следят за этим противостоянием.