Ispaniyaning “Real Sosyedad” jamoasi bosh murabbiyi Serxio Fransisko “Barselona”ga qarshi bo‘lib o‘tadigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U “Barselona” jamoasi juda kuchli raqib ekanligini, ko‘p gol urishini ta’kidladi. Shu bilan birga, Fransisko jamoada jarohat olgan futbolchilar ko‘p ekanini va jamoa oldida Chempionlar ligasidagi “PSJ”ga qarshi muhim o‘yin turganini aytdi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, “Barselona” har uch kunda o‘yin o‘tkazishga odatlangan bo‘lsa-da, “Real Sosyedad” ham shunday imkoniyatga ega. U o‘z jamoasining o‘yinda imkoniyatlarini to‘liq ishga solishi kerakligini, “Barselona”ning ham qiyin o‘yinlarni boshdan kechirganini ta’kidladi.
Fransisko jamoa kuchli bo‘lib, o‘z imkoniyatlarini boy bermaslikka harakat qilishi lozimligini aytdi. Ispaniya La Ligasining yettinchi turidan o‘rin olgan “Barselona” va “Real Sosyedad” o‘rtasidagi uchrashuv 28 sentabr kuni soat 19:30 da boshlanadi.

Франсиско: Реал Сосьедад имеет шанс против Барселоны
Главный тренер испанской команды «Реал Сосьедад» Серхио Франсиско поделился своими мыслями о предстоящем матче против «Барселоны». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда «Барселона» является очень сильным соперником и забивает много голов. Вместе с тем Франсиско сказал, что в команде много травмированных игроков и впереди важная игра в Лиге чемпионов против «ПСЖ».
По словам тренера, хотя «Барселона» привыкла играть каждые три дня, у «Реал Сосьедад» также есть такая возможность. Он подчеркнул, что его команда должна полностью использовать свои шансы в игре, а «Барселона» тоже пережила сложные матчи.
Франсиско отметил, что команда сильна и должна стараться не упускать свои возможности. Встреча между «Барселоной» и «Реал Сосьедад», которая состоится в рамках седьмого тура испанской Ла Лиги, начнется 28 сентября в 19:30.