Glushenkovning o‘yindagi munosabati tubdan o‘zgardi
Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi himoyachisi Nuraly Alip jamoa yarim himoyachisi Maksim Glushenkovning so‘nggi o‘yinlardagi samarali harakatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Glushenkovning munosabati o‘zgargan va u boshqacha fikrlay boshlagan. Bu o‘zgarish uning o‘yinga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Eslatib o‘tamiz, kechagi «Orenburg»ga qarshi o‘yinda (5:2) Glushenkov to‘rtta gol urdi. Bir hafta oldin esa «Krasnodar»ga qarshi o‘yinda (2:0) u bitta gol urib, bitta samarali uzatma berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Sergey Semak rahbarligida o‘tkazilgan o‘nta o‘yindan so‘ng, «Zenit» 19 ochko yig‘ib, Rossiya chempionati jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Bu natijalar jamoaning yaxshi o‘yinini ko‘rsatadi va kelajakda ham muvaffaqiyatlarga umid beradi.

Отношение Глушенкова к игре кардинально изменилось
Защитник санкт-петербургского «Зенита» Нурали Алипов высказался о результативных действиях полузащитника команды Максима Глушенкова в последних матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, отношение Глушенкова изменилось, и он начал мыслить иначе. Эти изменения положительно влияют на его игру.
Напомним, что в вчерашнем матче против «Оренбурга» (5:2) Глушенков забил четыре гола. Неделей ранее в матче против «Краснодара» (2:0) он забил один гол и сделал одну результативную передачу.
После десяти матчей под руководством главного тренера Сергея Семака «Зенит» набрал 19 очков и занимает третье место в таблице чемпионата России. Эти результаты демонстрируют хорошую игру команды и дают надежду на успехи в будущем.