Kerjakov: Glushenkov start tarkibida o‘ynashga loyiq
Sobiq «Zenit» hujumchisi Aleksandr Kerjakov Sankt-Peterburg jamoasi o‘yinchisi Maksim Glushenkovning to‘rt gol urishiga munosabat bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining o‘nchi turida «Zenit» o‘z maydonida «Orenburg»ni 5:2 hisobida mag‘lub etdi. Kerjakov Glushenkovning joriy mavsumdagi o‘yinini yuqori baholadi va u asosiy tarkibda o‘ynashga loyiq ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Glushenkov o‘yinda yaxshi harakat qildi va butun jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatdi. Hozirgi «Orenburg» esa «Zenit» darajasida raqobat qila olmaydi.
Joriy mavsumda 26 yoshli Glushenkov barcha musobaqalarda 11 ta o‘yinda to‘rtta gol urib, to‘rtta samarali uzatmani amalga oshirdi. Ushbu natijalar uning jamoaga muhim hissa qo‘shayotganini ko‘rsatmoqda.
Kerjakovning fikricha, Glushenkovning o‘yini davom etsa, u yanada katta muvaffaqiyatlarga erishishi mumkin. Bu esa «Zenit»ning joriy mavsumdagi muvaffaqiyatlarida muhim rol o‘ynaydi.

Кержаков: Глушенков достоин играть в стартовом составе
Бывший нападающий «Зенита» Александр Кержаков прокомментировал четыре гола игрока петербургской команды Максима Глушенкова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В десятом туре чемпионата России «Зенит» на своём поле обыграл «Оренбург» со счётом 5:2. Кержаков высоко оценил игру Глушенкова в этом сезоне и подчеркнул, что он заслуживает места в основном составе.
По его словам, Глушенков хорошо действовал в матче, и вся команда показала хороший футбол. Современный «Оренбург» не может конкурировать на уровне «Зенита».
В текущем сезоне 26-летний Глушенков во всех соревнованиях в 11 матчах забил четыре гола и сделал четыре результативные передачи. Эти показатели показывают, что он вносит важный вклад в команду.
По мнению Кержакова, если игра Глушенкова продолжится в том же духе, он сможет добиться ещё больших успехов. Это сыграет важную роль в успехах «Зенита» в текущем сезоне.