Mansilya: Cherchesov davrida Axmat o‘yini yaxshilandi
Grozniyning «Axmat» jamoasi hujumchisi Brayan Mansilya bosh murabbiy Stanislav Cherchesovning jamoa o‘yiniga ta’siri haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov yuqori darajadagi murabbiy bo‘lib, uning rahbarligida jamoa o‘yini yaxshilangan va bu natijalarda yaqqol ko‘rinib turadi. Mansilya bu haqda «Match TV» telekanaliga ma’lum qilgan.
So‘nggi mamlakat chempionati o‘yini doirasida «Axmat» jamoasi o‘z maydonida Tolyatti shahrining «Akron» jamoasini qabul qilib, 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Stanislav Cherchesov qo‘l ostidagi jamoa hozirda 15 ochko jamg‘argan bo‘lib, Premyer-liga turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi.
Ushbu natijalar murabbiyning ish uslubi va jamoani boshqarish qobiliyatining samarasidir. Jamoa bundan keyin ham yuqori natijalarni ko‘rsatish uchun intiladi.
Cherchesovning tajribasi va strategiyasi «Axmat» jamoasining o‘sishiga katta hissa qo‘shmoqda. Shunday qilib, jamoa muxlislari kelajakda ham yaxshi o‘yinlar va muvaffaqiyatlarga umid qilmoqda.

Мансилья: Во времена Черчесова игра Ахмата улучшилась
Нападающий грозненского «Ахмата» Брайан Мансилья высказался о влиянии главного тренера Станислава Черчесова на игру команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Черчесов — тренер высокого уровня, под его руководством игра команды улучшилась, что явно отражается на результатах. Мансилья рассказал об этом телеканалу «Матч ТВ».
В последнем матче чемпионата страны «Ахмат» на своем поле принимал команду «Акрон» из Тольятти и одержал победу со счетом 3:0. Команда под руководством Станислава Черчесова сейчас набрала 15 очков и занимает девятое место в турнирной таблице Премьер-лиги.
Эти результаты являются плодом стиля работы тренера и его способности управлять командой. Команда стремится и дальше показывать высокие результаты.
Опыт и стратегия Черчесова вносят большой вклад в рост команды «Ахмат». Таким образом, болельщики команды надеются на хорошие игры и успехи в будущем.